• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 3. kolejka Primera Division: Valencia CF - RCD Mallorca 2-0 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 1 września, zespół Valencia CF zwyciężył z RCD Mallorca 2-0 (1-0). Mecz na Estadio de Mestalla obejrzało 40 544 widzów.

3. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-09-01 17:00 | Stadion: Estadio de Mestalla | Widzów: 40544 | Arbiter: Javier Alberola
Valencia Club de Futbol
Real Club Deportivo Mallorca
2
0
Dani Parejo 43',57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Valencia CF wygrała aż 16 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valencia CF w 43. minucie spotkania, gdy Dani Parejo strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Valencia CF.

Jedyną kartkę w meczu dostał Júnior Lago z zespołu gości. Była to 53. minuta meczu.

W 57. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dani Parejo z Valencia CF. W 63. minucie za Rodriga wszedł Maximiliano Gómez.

Między 64. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze RCD Mallorca: Febas, Dani Rodríguez, Ante Budimir, na ich miejsce weszli: Aleksandar Trajkovski, Yannis Salibur, Takefusa Kubo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ferrána Torresa, Kevina Gameiry zajęli: Denis Czeryszew, Lee Kang-In. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Aleix Febas Pérez64′
 43′ (k.), 57′ (k.) Daniel Parejo
Iddrisu Baba Mohammed
73′ Ferran Torres García
Daniel José Rodríguez Vázquez64′
Daniel Wass
Salvador Sevilla López
84′ Kevin Gameiro
Ante Budimir79′
63′ Moreno Machado Rodrigo
Takefusa Kubo79′
73′ Denis Czeryszew
Marc Pedraza Sarto
Geoffrey Kondogbia
Pablo Chavarría
84′ Kang-In Lee
Yannis Salibur64′
63′ Maximiliano Gómez
Aleksandar Trajkovski64′

Jedenastka RCD Mallorca zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom RCD Mallorca przyznał jedną żółtą.