• 5 .Atletico Madryt (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (16 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (15 pkt.)

Liga hiszpańska - 3. kolejka Primera Division: Sevilla FC - Celta Vigo 1-1 (0-0)

30 sierpnia na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się pojedynek 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Sevilla FC i Celta Vigo. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 37 831 widzów.

3. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-08-30 20:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 37831 | Arbiter: C. Del Cerro Grande
Sevilla FC
Real Club Celta de Vigo
1
1
F. Vázquez 81'
Denis Suarez 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 starć jedenastka Celta Vigo wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Od 24. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 53. minucie Gabriel Fernández został zmieniony przez Santiego Minę. W 54. minucie kartką został ukarany Diego Carlos, zawodnik Sevilla FC.

W 55. minucie w drużynie Sevilla FC doszło do zmiany. Bryan Gil wszedł za Munira. Po chwili trener Celta Vigo postanowił wzmocnić formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Kevina Vázqueza. Na boisko wszedł Hugo Mallo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 70. minucie Joan Jordán został zmieniony przez Franca Vázqueza, a za Nolitę wszedł na boisko Rony Lopes, co miało wzmocnić jedenastkę Sevilla FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nestora Arauja na Davida Costasa.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Fernandowi z zespołu gospodarzy.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 77 ataków oddała tylko osiem celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 81. minucie bramkę zdobył Franco Vázquez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ever Banega.

Zespół Sevilla FC krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Denis Suarez. Przy strzeleniu gola asystował Santi Mina.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Bryanowi Gilowi, piłkarzowi gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Lucas René Olaza Catrofe
54′ Diego Carlos Santos Silva
Kevin Vázquez Comesaña24′ 65′
Ever Banega
Francisco José Beltrán Peinado
78′ Francisco Fernando
Stanislav Lobotka
70′ Joan Jordán Moreno
Brais Méndez Portela45′
34′ 55′ Munir El Haddadi
Denis Suarez  84′
Luuk de Jong
Iago Aspas
79′ Manuel Agudo Duran Nolito
Sergio Bermejo Lillo
70′  81′ Franco Damián Vázquez
Pape Cheikh Diop Gueye
55′ 85′ Bryan Gil Salvatierra
Iker Losada Aragunde
79′ Marcos Paulo Mesquita Lopes
Santiago Mina Lorenzo53′

Zespół Sevilla FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.