• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 3. kolejka Primera Division: Real Valladolid - Celta Vigo 1-1 (0-1)

W pojedynku 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 27 września, drużyna Realu Valladolid zremisowała z Celta Vigo 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Municipal José Zorrilla.

3. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-09-27 18:30 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Real Valladolid CF
Real Club Celta de Vigo
1
1
Sergi Guardiola 66'
Iago Aspas 44'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Celta Vigo wygrała aż 18 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko siedem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo: Emre Morowi w 25. i Franowi Beltránowi w 41. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Celta Vigo w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Iago Aspas. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Denis Suarez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Celta Vigo.

W 58. minucie w zespole Realu Valladolid doszło do zmiany. Maranhão wszedł za Raúla Garcíę. W 59. minucie Fabian Orellana został zmieniony przez Pabla Hervíasa.

W 60. minucie boisko opuścili piłkarze Celta Vigo: Miguel Baeza, Brais Méndez, a na ich miejsce weszli Denis Suarez, Emre Mor. W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergiego Guardiolę z Realu Valladolid, a w 65. minucie Hugona Mallo z drużyny przeciwnej. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z karnego Sergi Guardiola.

W 72. minucie w jedenastce Celta Vigo doszło do zmiany. Santi Mina wszedł za Nolitę. Trener Realu Valladolid postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Toniego Suáreza i na pole gry wprowadził napastnika Óscara Plana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Bruno z drużyny gospodarzy.

W tej samej minucie w jedenastce Celta Vigo doszło do zmiany. Okay Yokuşlu wszedł za Renata Tapię. Chwilę później trener Celta Vigo postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Frana Beltrána wszedł Nestor Araujo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Celta Vigo utrzymać remis. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javiera Sáncheza z Realu Valladolid, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Iaga Aspasa z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Iván Villar Martínez
58′ Raúl García Carnero
Joseph Aidoo
80′ Bruno González Cabrera
Hugo Mallo Novegil65′
José Ignacio Martínez García
Jeison Fabián Murillo Cerón
Luis Jesús Pérez Maqueda
Lucas René Olaza Catrofe
86′ Javier Sánchez de Felipe
Emre Mor25′ 60′
73′ Laureano Antonio Villa Suárez
Francisco José Beltrán Peinado41′ 81′
59′ Fabian Orellana
Denis Suarez60′
Enrique Pérez Muñoz
Renato Fabrizio Tapia Cortijo80′
Federico San Emeterio Díaz
Iago Aspas  44′ 90′
 66′ (k.) 61′ Sergio Guardiola Navarro
José Manuel Fontán Mondragón
59′ Pablo Hervías Ruiz
Kevin Vázquez Comesaña
Oriol Rey Erenas
Miguel Baeza Pérez60′
58′ Marcos André de Sousa Mendonça
Raúl Blanco Juncal
73′ Óscar Plano Pedreño