• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 3. kolejka Primera Division: FC Barcelona - Villarreal CF 4-0 (4-0)

W spotkaniu 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 27 września, jedenastka Barcelony wysoko wygrała z Villarreal CF 4-0 (4-0). Pojedynek odbył się na Camp Nou.

Pau Torres 45' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barcelony (”Barca”) w 15. minucie spotkania, gdy Ansu Fati strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Jordi Alba.

Prawie natychmiast Ansu Fati wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Barki”, zdobywając kolejną bramkę w 19. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Philippe Coutinho.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ”Barki” w 35. minucie spotkania, gdy Lionel Messi strzelił z karnego trzeciego gola.

W 45. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Villarreal CF Pau Torres. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Na drugą połowę zespół Villarreal CF wyszedł w zmienionym składzie, za Francisa Coquelina, Paca Alcácera weszli Trigueros, Iborra. W 70. minucie Ansu Fati został zmieniony przez Ousmane'a Dembélégo.

Między 70. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Barcelony: Philippe Coutinho, Sergio Busquets, Antoine Griezmann, na ich miejsce weszli: Pedri, Miralem Pjanić, Trincão. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Samuela Chukwueze'a, Raula Albiola, Gerarda Morena zajęli: Takefusa Kubo, Ramiro Mori, Carlos Bacca. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Gerardowi Morenowi z jedenastki gości.

Gaspar Mario
78′ Sergio Busquets
Samuel Chimerenka Chukwueze74′
70′ Philippe Coutinho
Francis Coquelin46′
Frenkie de Jong
Moisés Gómez Bordonado
78′ Antoine Griezmann
Daniel Parejo
 35′ (k.) Lionel Messi
Gerard Moreno Balaguero83′ 84′
 15′, 19′ 70′ Anssumane Fati
Vicente Iborra46′
78′ Miralem Pjanić
Takefusa Kubo74′
Ricard Puig Martí
Manuel Trigueros Munoz46′
Alcantara Rafinha
Carlos Bacca84′
70′ Ousmane Dembélé
Fernando Niño Rodríguez
70′ Pedro González López

78′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão

Sędzia nie ukarał piłkarzy Barcelony żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Villarreal CF w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.