• 5 .FC Barcelona (7 pkt.)
  • 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Liga hiszpańska - 3. kolejka Primera Division: Elche CF - Real Sociedad San Sebastián 0-3 (0-0)

26 września na Estadio Manuel Martínez Valero odbyło się spotkanie 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Elche i Realu Sociedad. Starcie zakończyło się zwycięstwem Realu Sociedad 3-0.

3. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-09-26 18:30 | Stadion: Estadio Manuel Martínez Valero | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
Roberto López 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół Elche wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Realu Sociedad zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Elche była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie Cifuentes został zastąpiony przez Nina.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Omenuke'a Mfulu z Elche, a w 43. minucie Davida Silvę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w 55. minucie spotkania, gdy Portu zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Mikel Merino.

W 70. minucie kartką został ukarany Gonzalo Verdú, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w 77. minucie spotkania, gdy Adnan Januzaj strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Między 78. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Elche: Raúl Guti, Pere Milla, na ich miejsce weszli: Víctor Rodríguez, Lucas Boyé. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida Silvy, Guevary zajęli: Roberto López, Martín Zubimendi.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Raúl Guti z drużyny gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Roberto López. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Mikel Merino.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Alejandro Remiro Gargallo
70′ Gonzalo Cacicedo Verdú
Aritz Elustondo Irribaria
Daniel Pedro Calvo San Román
Andoni Gorosabel Espinosa
31′ Miguel Ángel Garrido Cifuentes
Mikel Merino Zazón
87′ 87′ José Raúl Gutiérrez Parejo
David Silva43′ 78′
35′ 74′ Omenuke Mfulu
Alexander Isak68′
87′ Pere Milla Peña
Jon Pacheco Dozagarat
87′ Víctor Rodríguez Romero
Modibo Sagnan
74′ Luismi Sanchez
Adnan Januzaj68′  77′ (k.)
87′ Lucas Ariel Boyé
Martín Zubimendi Ibáñez79′
Diego Vicente Bri Carrazoni
Ander Barrenetxea Muguruza68′
Jonatan Carmona Alamo
Jon Bautista Orgilles68′
31′ Juan Francisco Martínez Modesto
Willian José da Silva
Claudio Medina Ricoy
Roberto López Alcaide78′  90′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Realu Sociedad w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.