• 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Liga hiszpańska - 3. kolejka Primera Division: Deportivo Alavés - Getafe CF 0-0

26 września na Estadio de Mendizorroza w Vitorii-Gasteiz odbyło się spotkanie 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Alavésu i Getafe CF. Mecz zakończył się remisem 0-0.

3. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-09-26 13:00 | Stadion: Estadio de Mendizorroza | Arbiter: Javier Alberola
Deportivo Alavés
Getafe CF
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna Getafe CF wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Getafe CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matę wszedł Enes Ünal. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Djené Dakonamowi, piłkarzowi Getafe CF.

W 61. minucie Juan Hernández zastąpił Ángela. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Rodrigo Battaglia z Alavésu. Chwilę później trener Alavésu postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Luisa Rioję wszedł Javi López, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Floriana Lejeune'a z Alavésu, a w 83. minucie Damiána Suáreza z drużyny przeciwnej. W 88. minucie w drużynie Getafe CF doszło do zmiany. Timor wszedł za Nemanję Maksimovicia. W tej samej minucie w zespole Alavésu doszło do zmiany. Borja Sainz wszedł za Edgara Méndeza.

Djené Dakonam Ortega59′
74′ Florian Lejeune
Xabier Etxeita Gorritxategi
Joaquín Navarro Jiménez
Allan Romeo Nyom
65′ 80′ Rodrigo Andrés Battaglia
Mathías Olivera Miramontes
88′ Edgar Antonio Méndez Ortega
Damián Nicolás Suárez Suárez83′
Pere Pons Riera
Mauro Wilney Arambarri Rosa
81′ Brum Deyverson
Nemanja Maksimović88′
José Luis Sanmartín Mato
Juan Camilo Hernández Suárez61′
68′ Luis Jesús Rioja González
José Manuel Rodríguez Benito
68′ Javier López Carballo
Sergi García Pérez

80′ Manuel Alejandro García Sánchez

88′ Borja Sainz Eguskiza

John Guidetti

81′ Lucas Pérez Martínez

Wyjątkowa nieporadność napastników Alavésu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Alavésu w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.