• 5 .Villarreal CF (12 pkt.)
  • 6 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 3. kolejka Primera Division: CA Osasuna - Levante UD 1-3 (1-1)

W pojedynku 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 27 września, jedenastka Osasuny przegrała z Levante 1-3 (1-1). Mecz odbył się na Estadio El Sadar w Pampelunej.

Morales 81'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania drużyna Osasuny wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dwa remisy.

Już w pierwszych minutach drużyna Levante próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Osasuny w 38. minucie spotkania, gdy Roberto Torres strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Adriána.

Zespół Levante wyrównał wynik meczu. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Melero. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Morales.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie w jedenastce Osasuny doszło do zmiany. Lucas Torró wszedł za Roberta Torresa. W tej samej minucie Adrián został zastąpiony przez Jonego.

Trener Levante postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Melerę i na pole gry wprowadził napastnika Rogera Martíego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 71. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Levante. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Nacha Vidala, zawodnika gospodarzy.

W 74. minucie Enis Bardhi został zmieniony przez Jorge de Frutosa, co miało wzmocnić drużynę Levante. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Calleriego na Enrica Gallega oraz Moncayolę na Iñiga Péreza.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Levante przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie Roger Martí dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Campana.

W 79. minucie w zespole Osasuny doszło do zmiany. Cardona wszedł za Raúla Navasa.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Levante, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Morales. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Roger Martí.

W doliczonej drugiej minucie starcia kartkę obejrzał Lucas Torró z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Jorge Miramón Santagertrudis
79′ Raúl Rodríguez Navas
Rúben Miguel Nunes Vezo
Oier Sanjurjo Mate
Sergio Postigo Redondo
74′ Ignacio Vidal Miralles
Enis Bardhi74′
Rubén García Santos
Gonzalo Julián Melero Manzanares  41′ 63′
75′ Jon Moncayola Tollar
José Luis Morales Nogales  81′ 85′
 38′ 61′ Roberto Torres Morales
Jose Campana
74′ Jonathan Calleri
Mickaël Ramon Malsa86′
61′ Lopez Alvarez Adrian
Roberto Suárez Pier
75′ Inigo Perez Soto
Pablo Martínez Andrés
61′ 90′ Lucas Torró Marset
Nemanja Radoja85′
Enrique Barja Afonso
Jorge de Frutos Sebastián74′
79′ Marc Cardona Rovira
Daniel Gómez Alcón86′
Javier Enrique Delgado Saverio
Sergio León Limones
74′ Enric Gallego Puigsech
Roger Martí Salvador63′  77′ 71′ (k.)
61′ Jonathan Rodríguez Menéndez
Hernâni Jorge Santos Fortes

Sędzia nie ukarał zawodników Levante żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Levante w drugiej połowie dokonał czterech zmian.