• 5 .Villarreal CF (12 pkt.)
  • 6 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 3. kolejka Primera Division: Atletico Madryt - Granada CF 6-1 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 27 września, drużyna Atletico wysoko wygrała z Granada CF 6-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie.

3. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-09-27 16:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Arbiter: J. Estrada Fernández
Jorge Molina 87'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Diego Costa. W zdobyciu bramki pomógł Ángel Correa.

W 15. minucie sędzia ukarał kartką Domingosa Duartego, zawodnika Granada CF. W 16. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ángela Montorę z Granada CF, a w 27. minucie João Féliksa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atletico.

Zespół Granada CF ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Ángel Correa. Bramka padła po podaniu João Féliksa.

W 59. minucie arbiter przyznał kartkę Saulowi z Atletico. W tej samej minucie Kenedy został zmieniony przez Alberta Sora. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Granada CF doszło do zmiany. Darwin Machís wszedł za Antonia Puertasa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 65. minucie wynik na 3-0 podwyższył João Félix. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomagał Ángel Correa.

Niedługo później Llorente wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luis Suarez.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Thomas Partey, piłkarz gospodarzy. W 77. minucie Ángel Correa został zmieniony przez Vitolo, a za Koke'a wszedł na boisko Thomas Lemar, co miało wzmocnić drużynę Atletico. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Domingosa Duartego na Germána Sáncheza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico w 85. minucie spotkania, gdy Luis Suarez strzelił piątego gola. Asystę przy bramce zanotował Llorente.

Mimo że zespół Granada CF nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 74 ataki oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 87. minucie bramkę pocieszenia zdobył Jorge Molina.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej trzeciej minucie meczu Luis Suarez po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 6-1.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 6-1.

Jesús Vallejo Lázaro
71′ Yannick Carrasco
Ramon Azeez
77′ Jorge Resurrecion Merodio Koke
Yangel Clemente Herrera Ravelo71′
16′ (k.) 59′ . Saul Niguez
Luis Milla Manzanares71′
 9′ 71′ Da Silva Diego Costa
Robert Kenedy Nunes do Nascimento59′
 65′ 27′ 71′ João Félix Sequeira
José Antonio Rodríguez Díaz60′
 47′ 77′ Ángel Martín Correa
Yan Brice Eteki71′
77′ Thomas Lemar
Maxime Gonalons
71′  72′ Marcos Llorente Moreno
Angel Montoro Sanchez19′
71′ 74′ Thomas Teye Partey
Alberto Soro Álvarez59′
77′ Victor Machin Perez Vitolo
Federico Vico Villegas71′
Sergio Camello Pérez
Antonio Cortés Heredia
71′  85′, 90′ Luis Suarez
Darwin Daniel Machís Marcano60′
Ivan Šaponjić
Roberto Soldado

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Granada CF przyznał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.