• 5 .CA Osasuna (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (15 pkt.)

Liga hiszpańska - 29. kolejka Primera Division: SD Eibar - Athletic Bilbao 2-2 (1-1)

W starciu 29. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 17 czerwca, drużyna Eibaru zremisowała z Athletic Bilbao 2-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de Ipurúa.

29. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-06-17 19:30 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Arbiter: E. Prieto Iglesias
Asier Villalibre 81'

Jedenastka Eibaru przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Eibaru wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gonzalowi Escalantemu z Eibaru. Była to siódma minuta spotkania.

Już na początku meczu piłkarze Athletic Bilbao nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Raul Garcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, zespół Eibaru doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Kike. Przy zdobyciu bramki pomagał Pedro León.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Athletic Bilbao rozpoczęła w zmienionym składzie, za Iñiga Córdobę wszedł Williams. W 54. minucie kartkę dostał Pedro León, piłkarz gospodarzy.

Na murawie, jak to często zdarzało się Athletic Bilbao w tym sezonie, pojawił się Lekue, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Gaizkę Larrazabala. Na 13 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Daniemu Garcíi z jedenastki gości. W 78. minucie Raul Garcia zastąpił Ibaiego.

W tej samej minucie w zespole Athletic Bilbao doszło do zmiany. Asier Villalibre wszedł za Muniaina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eibaru w 78. minucie spotkania, gdy Fabian Orellana zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Kibice Eibaru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pabla De Blasisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Pedro León.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Athletic Bilbao przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie gola wyrównującego strzelił Asier Villalibre. Asystę przy bramce zanotował Dani García.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Robera Correę z Eibaru, a w siódmej minucie doliczonego czasu pojedynku Mikela Vesgę z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Yeray Álvarez López
83′ Roberto Antonio Correa Silva
Yuri Berchiche Izeta
Paulo André Rodrigues de Oliveira
Ander Capa Rodríguez
José Ángel Valdés Díaz
Íñigo Martínez Berridi
7′ 85′ Gonzalo Escalante
Raul Garcia Escudero  8′ (k.) 78′
Eduardo Expósito Jaén
Iñigo Córdoba Querejeta46′
 78′ (k.) 90′ Fabian Orellana
Daniel García Carrillo77′
54′ 80′ Sanchez Gil Pedro Leon
Gaizka Larrazabal Goikoetxea66′
85′ Sergio Enrich Ametller
Mikel Vesga Arruti90′
 19′ 90′ Enrique García Martínez
Ibai Gomez Perez78′
90′ Sebastian Cristoforo
Unai López Cabrera
80′ Pablo Ezequiel De Blasis
Mikel San Jose
85′ Papa Kouly Diop
Oihan Sancet Tirapu
Takashi Inui
Kenan Kodro
85′ Charles Días Barbosa de Oliveira
Asier Villalibre Molina78′  81′
90′ Enrique González Casín
Iñaki Williams Arthuer46′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Athletic Bilbao przyznał dwie.

Zespół Eibaru w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.