• 5 .Valencia CF (4 pkt.)
  • 6 .Real Madryt (4 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (4 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (4 pkt.)

Liga hiszpańska - 29. kolejka Primera Division: Levante UD - Sevilla Futbol Club 1-1 (0-0)

15 czerwca na Estadio Camilo Cano w La Nucíi odbył się pojedynek 29. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Levante i Sevilla FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

L. de Jong 46'

Jedenastka Sevilla FC bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Sevilla FC wygrał 15 razy i zanotował sześć porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Sevilla FC otworzyli wynik. W 46. minucie bramkę zdobył Luuk de Jong. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Munir.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rochinę z Levante, a w 60. minucie Joan Jordán z drużyny przeciwnej. W 61. minucie Coke został zmieniony przez Miramóna. W tej samej minucie w jedenastce Levante doszło do zmiany. Enis Bardhi wszedł za Nikolę Vukcevica.

W 63. minucie w zespole Sevilla FC doszło do zmiany. Suso wszedł za Munira. W tej samej minucie trener Sevilla FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Óliver Torres, a murawę opuścił Ever Banega. W 64. minucie w drużynie Sevilla FC doszło do zmiany. Fernando wszedł za Joana Jordána.

A kibice Levante nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hernâniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Rochina. W 72. minucie Morales został zmieniony przez Sergia Leóna, a za Toña wszedł na boisko Clerc, co miało wzmocnić drużynę Levante. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luuka de Jonga na Youssefa Ena-Nesyriego oraz Lucasa Ocampos na Reguilóna.

W 87. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Sevilla FC Diego Carlos. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Tomasz Vaclik
61′ Jorge Andújar Moreno Coke
Sergio Escudero
87′ Antonio García Aranda
Jules Koundé
Bruno González Cabrera
Jesus Navas
Rúben Miguel Nunes Vezo
Diego Carlos Santos Silva 87′ (samob.)
72′ José Luis Morales Nogales
Lucas Ariel Ocampos84′
Jose Campana
Ever Banega63′
Gonzalo Julián Melero Manzanares
Nemanja Gudelj
52′ 72′ Rubén Rochina Naixes
Joan Jordán Moreno60′ 64′
61′ Nikola Vukcevic
Luuk de Jong  46′ 73′
Borja Mayoral Moya
Munir El Haddadi63′
Jorge Ruiz Ojeda
Yassine Bounou
87′ Carlos Clerc Martínez
Sergio Gomez
Oscar Duarte
Sergio Reguilón Rodríguez84′
61′ Jorge Miramón Santagertrudis
Felipe Rodríguez Chacartegui
Sergio Postigo Redondo
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre63′
Roberto Suárez Pier
Francisco Fernando64′
61′ Enis Bardhi
Youssef En-Nesyri73′
72′ Sergio León Limones
Marcos Paulo Mesquita Lopes
72′ Hernâni Jorge Santos Fortes
Manuel Agudo Duran Nolito

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.