• 5 .Sevilla FC (16 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Liga hiszpańska - 28. kolejka Primera Division: Valencia Club de Futbol - Levante UD 1-1 (0-0)

12 czerwca na Estadio de Mestalla odbył się mecz 28. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Valencia CF i Levante. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Melero 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Drużyna Valencia CF wygrała aż 13 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hugona Guillamóna z Valencia CF, a w drugiej minucie doliczonego czasu Rogera Martíego z drużyny przeciwnej.

W 53. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Miramónowi z Levante. W 56. minucie za Maximiliana Gómeza wszedł Kevin Gameiro.

W 57. minucie w drużynie Valencia CF doszło do zmiany. Daniel Wass wszedł za Alessandra Florenziego. A kibice Levante nie mogli już doczekać się wprowadzenia Borję Mayorala. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Morales. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. W 61. minucie w zespole Levante doszło do zmiany. Melero wszedł za Rochinę.

Po chwili trener Valencia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Ferran Torres, a murawę opuścił Carlos Soler. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Nikoli Vukcevicowi, piłkarzowi gości. W 74. minucie czerwoną kartkę obejrzał Roger Martí, tym samym drużyna gości musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valencia CF w 89. minucie spotkania, gdy Rodrigo zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Gaya. W ósmej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z rzutu karnego Melero.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Carlos Clerc Martínez
57′ Alessandro Florenzi
Jorge Miramón Santagertrudis53′
José Luis Gaya Pena
Rúben Miguel Nunes Vezo
43′ Hugo Guillamón Sanmartín
Sergio Postigo Redondo
Francis Coquelin
José Luis Morales Nogales60′
87′ Goncalo Guedes
Enis Bardhi74′
Daniel Parejo
Jose Campana84′
68′ Carlos Soler Barragán
Rubén Rochina Naixes61′
 89′ Moreno Machado Rodrigo
Nikola Vukcevic72′ 74′
56′ Maximiliano Gómez
Bruno González Cabrera
87′ Denis Czeryszew
Roberto Suárez Pier
Kang-In Lee
Pablo Martínez Andrés84′
68′ Ferran Torres García
Gonzalo Julián Melero Manzanares61′  90′ (k.)
57′ Daniel Wass
Nemanja Radoja74′
56′ Kevin Gameiro
Sergio León Limones
Rubén Sobrino Pozuelo
Borja Mayoral Moya60′
Manuel Javier Vallejo Galván
Hernâni Jorge Santos Fortes

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Levante otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Levante w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.