• 5 .Cádiz CF (14 pkt.)
  • 6 .Granada CF (14 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (13 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (12 pkt.)

Liga hiszpańska - 28. kolejka Primera Division: Real Club Celta de Vigo - Villarreal CF 0-1 (0-0)

13 czerwca na Abanca-Balaídos odbyło się starcie 28. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Celta Vigo i Villarreal CF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Villarreal CF 1-0.

Trigueros 90'

Zespół Celta Vigo przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań jedenastka Celta Vigo wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Villarreal CF zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Celta Vigo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Iborrę z Villarreal CF, a w 40. minucie Pape'a Diopa z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Celta Vigo rozpoczął w zmienionym składzie, za Pape'a Diopa, Juana Hernándeza weszli Joseph Aidoo, Okay Yokuşlu. A kibice Villarreal CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa Baccę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Cazorla. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 58. minucie Gerard Moreno został zmieniony przez Samuela Chukwueze'a. Trener Celta Vigo postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Rafinhę i na pole gry wprowadził napastnika Pione'a Sisto, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Villarreal CF: Iborra, Moi Gómez, Paco Alcácer, na ich miejsce weszli: Trigueros, Manu Morlanes, Javi Ontiveros. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Santiego Miny, Hugona Mallo zajęli: Fiodor Smołow, Denis Suarez.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Trigueros dla jedenastki Villarreal CF. Bramka padła w tej samej minucie.

Raul Albiol
84′ Hugo Mallo Novegil
Moisés Gómez Bordonado81′
40′ 46′ Pape Cheikh Diop Gueye
Santi Cazorla58′
59′ Alcantara Rafinha
Vicente Iborra37′ 67′
81′ Santiago Mina Lorenzo
André-Frank Zambo Anguissa
Iago Aspas
Gerard Moreno Balaguero58′
46′ Juan Hernández García
Francisco Alcacer Garcia81′
Iván Villar Martínez
Andrés Eduardo Fernández Moreno
46′ Joseph Aidoo
Sergio Lozano Lluch
84′ Denis Suarez
Manuel Morlanes Ariño81′
46′ Okay Yokuşlu
Javier Ontiveros Parra81′
Gabriel Matías Fernández Leites
Manuel Trigueros Munoz67′  90′
59′ Pione Sisto
Carlos Bacca58′
81′ Fiodor Smołow
Fernando Niño Rodríguez

Wyjątkowa nieporadność napastników Celta Vigo była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Drużyna Villarreal CF zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.