• 5 .Real Betis Balompié (18 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (18 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (17 pkt.)
  • 8 .Rayo Vallecano (16 pkt.)

Liga hiszpańska - 26. kolejka Primera Division: Real Madryt - FC Barcelona 2-0 (0-0)

W spotkaniu 26. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 1 marca, zespół Realu wygrał z Barceloną 2-0 (0-0). Mecz na Estadio Santiago Bernabéu w Madrycie obejrzało 78 237 widzów.

26. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-03-01 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 78237 | Arbiter: A. Mateu Lahoz
Real Madryt
FC Barcelona
2
0
Vinicius Junior 72'
M. Díaz 93'

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się druga i pierwsza jedenastka Primera Division.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 19. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Realu (”Królewscy”) i jedną drużynie przeciwnej.

Trener ”Barki” postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Artura Vidala i na pole gry wprowadził napastnika Martina Braithwaitego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Bramkarz Barcelony wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 71. minucie Vinicius Junior dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Toni Kroos.

Po chwili trener Realu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Luka Modrić, a murawę opuścił Isco. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w zespole ”Barki” doszło do zmiany. Ivan Rakitić wszedł za Arthura. W 81. minucie Antoine Griezmann został zmieniony przez Ansu Fatiego.

W 85. minucie arbiter przyznał kartkę Lionelowi Messiemu z Barcelony.

Drużyna Barcelony ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik na 2-0 podwyższył Mariano Díaz. Asystę przy bramce zanotował Dani Carvajal.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Marc-André ter Stegen
19′ Daniel Carvajal Ramos
Sergio Busquets
86′ Federico Valverde
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo83′
Casemiro
Frenkie de Jong
79′ Alarcon Suarez Isco
Lionel Messi86′
92′ Karim Benzema
Antoine Griezmann82′
 72′ 11′ Vinicius Junior
Álex Collado Gutiérrez
79′ Luka Modrić
Ivan Rakitić82′
Gareth Bale
Anssumane Fati83′
86′ Lucas Vázquez Iglesias
Héctor Junior Firpo Adames
92′  93′ Mariano Díaz Mejía
Martin Braithwaite Christensen70′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.