Liga hiszpańska - 26. kolejka Primera Division: Real Club Deportivo Mallorca - Getafe CF 0-1 (0-0)

1 marca na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbył się pojedynek 26. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami RCD Mallorca i Getafe CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Getafe CF 1-0. Na stadionie stawiło się 14 022 widzów.

1 marca  na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbył się pojedynek  26. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami RCD Mallorca  i Getafe CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Getafe CF 1-0. Na stadionie stawiło się 14 022 widzów.

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna RCD Mallorca plącze się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to zespół Getafe CF zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna RCD Mallorca wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ángelowi z drużyny gości. Była to 30. minuta spotkania.

Trener RCD Mallorca postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Salvę Sevillę i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Chavarríę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 59. minucie żółtą kartkę dostał Etxeita z Getafe CF.

Jedynego gola meczu strzelił Nemanja Maksimović dla zespołu Getafe CF. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Kenedy.

W 70. minucie Ángel został zastąpiony przez Deyversona. W 72. minucie Juan Hernández został zmieniony przez Abdóna Pratsa, a za Iddrisu Mohammeda wszedł na boisko Febas, co miało wzmocnić drużynę RCD Mallorca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kenedego na Amatha Ndiayego. Między 78. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz trzy drużynie przeciwnej.

W 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Salva Sevilla osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w tej samej minucie. Trener Getafe CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Timora. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Oghenekaro Etebo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

Już w najbliższą sobotę drużyna RCD Mallorca rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie SD Eibar. Tego samego dnia Real Club Celta de Vigo zagra z zespołem Getafe CF na jego terenie.