• 5 .Atletico Madryt (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (16 pkt.)
  • 8 .FC Barcelona (15 pkt.)

Liga hiszpańska - 26. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - Villarreal CF 1-0 (0-0)

W starciu 26. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 1 marca, zespół Athletic Bilbao zwyciężył z Villarreal CF 1-0 (0-0). Mecz na San Mamés Barria obejrzało 36 481 widzów.

26. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-03-01 14:00 | Stadion: San Mamés Barria | Widzów: 36481 | Arbiter: D. Medié Jiménez
Athletic Bilbao
Villarreal CF
1
0
Raul Garcia 56'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań jedenastka Villarreal CF wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 21. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Athletic Bilbao i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Athletic Bilbao postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił pomocnika Ibaiego i na pole gry wprowadził napastnika Williamsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Villarreal CF: Pauowi Torresowi w 54. i Iborze w 55. minucie.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Raul Garcia dla zespołu Athletic Bilbao. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Villarreal CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André-Franka Zamba. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Iborra. Między 63. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 66. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy.

W 67. minucie za Cazorlę wszedł Samuel Chukwueze. W 73. minucie Muniain został zmieniony przez Oihana Sanceta, a za Iñiga Córdobę wszedł na boisko Unai Núñez, co miało wzmocnić zespół Athletic Bilbao. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Javiego Ontiverosa na Moi Gómez. Od 77. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Athletic Bilbao i jedną drużynie przeciwnej.

Raul Albiol
21′ Yuri Berchiche Izeta
Pau Francisco Torres54′
43′ Ander Capa Rodríguez
Alberto Moreno
Íñigo Martínez Berridi
Javier Ontiveros Parra75′
 56′ (k.) 90′ Raul Garcia Escudero
Santi Cazorla21′ 67′
63′ 82′ Iñigo Córdoba Querejeta
Vicente Iborra55′ 57′
Daniel García Carrillo
Rubén Peña Jiménez
52′ Ibai Gomez Perez
Manuel Trigueros Munoz
85′ Mikel Vesga Arruti
Gerard Moreno Balaguero65′
73′ Iker Muniain Goñi
Francisco Alcacer Garcia
Iago Herrerín Buisán
Andrés Eduardo Fernández Moreno
Íñigo Lekue Martínez
José Ramiro Funes Mori
82′ 90′ Unai Núñez Gestoso
Gaspar Mario
Mikel San Jose
Samuel Chimerenka Chukwueze67′ 77′
73′ Oihan Sancet Tirapu
Moisés Gómez Bordonado75′
Aritz Aduriz
André-Frank Zambo Anguissa57′ 63′
52′ 66′ (k.) Iñaki Williams Arthuer
Carlos Bacca

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej pięć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.