• 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Liga hiszpańska - 25. kolejka Primera Division: Real Valladolid - Espanyol Barcelona 2-1 (0-0)

W starciu 25. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 23 lutego, drużyna Realu Valladolid wygrała z Espanyolem Barcelona 2-1 (0-0). Mecz na Estadio Municipal José Zorrilla obejrzało 19 723 widzów.

25. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-23 16:00 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Widzów: 19723 | Arbiter: E. Prieto Iglesias
Adri Embarba 90'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 15. i 20. zespół Primera Division.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Espanyolu Barcelona wygrała aż 14 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie żółtą kartkę dostał David López, zawodnik gości.

W 25. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał David López osłabiając drużynę Espanyolu Barcelona. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 16. minucie. W 36. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Marcowi Roce z Espanyolu Barcelona. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Realu Valladolid wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sandra Ramíreza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Míchel. Posunięcie trenera było słuszne. Sandra Ramíreza zdobył dającą prowadzenie bramkę w 77. minucie spotkania. Chwilę później trener Espanyolu Barcelona postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jonathana Calleriego wszedł Adrià Pedrosa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W 72. minucie za Óscara Plana wszedł Pablo Hervías.

Dopiero pod koniec meczu Sandro Ramírez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Valladolid, strzelając gola w 77. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Adriemu Embarbie z drużyny gości. W 80. minucie w zespole Realu Valladolid doszło do zmiany. Fede wszedł za Toniego Suáreza.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Realu Valladolid, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Sergi Guardiola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Enes Ünal.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Iturraspe, Facundo Ferreyra, a na ich miejsce weszli Marc Roca, Wu Lei. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 88. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Darderowi i Raúlowi Garcíi. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia bramkę kontaktową zdobył z karnego Adri Embarba.

Zespołowi Espanyolu Barcelona zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Realu Valladolid.

Diego Lopez
88′ Raúl García Carnero
Dídac Vilá Rosselló
63′ Miguel Angel Herrero Javaloyas
Sergi Darder Moll88′
80′ Laureano Antonio Villa Suárez
Marc Roca Junqué36′ 85′
Enes Ünal
Jonathan Calleri70′
 83′ Sergio Guardiola Navarro
Adrián Embarba Blázquez  90′ (k.) 79′
72′ Óscar Plano Pedreño
Adrià Giner Pedrosa70′
72′ Pablo Hervías Ruiz
Víctor Gómez Perea
80′ Federico San Emeterio Díaz
Ander Iturraspe Derteano85′
63′  77′ Sandro Ramirez
Óscar Melendo Jiménez
Waldo Rubio Martín
Facundo Ferreyra85′

Zespół Realu Valladolid był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna Espanyolu Barcelona zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Espanyolu Barcelona otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.