Liga hiszpańska - 25. kolejka Primera Division: Real Sociedad - Valencia CF 3-0 (2-0)

W pojedynku 25. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 22 lutego, drużyna Realu Sociedad wygrała z Valencia CF 3-0 (2-0). Mecz na Reale Arena w San Sebastianie obejrzało 31 416 widzów.

W  pojedynku 25. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 22 lutego, drużyna Realu Sociedad wygrała  z Valencia CF  3-0 (2-0). Mecz na Reale Arena w San Sebastianie obejrzało 31 416 widzów.

Zespół Valencia CF bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 starć drużyna Valencia CF wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w 12. minucie spotkania, gdy Mikel Merino zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Zaldúa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Mikel Merino z jedenastki gospodarzy. Była to 38. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Monreal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Sociedad, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Asystę zaliczył Elustondo.

Drugą połowę drużyna Valencia CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eliaquima Mangalę wszedł Hugo Guillamón.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Adnan Januzaj. Przy zdobyciu bramki pomógł Mikel Oyarzabal.

W 64. minucie Carlos Soler został zmieniony przez Lee Kang-Ina. Po chwili trener Realu Sociedad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Willian José, a murawę opuścił Adnan Januzaj. A trener Valencia CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sobrinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ferran Torres.

W 88. minucie kartką został ukarany Jaume Costa, zawodnik gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół Realu Sociedad będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Real Valladolid CF. Natomiast w sobotę Real Betis Balompié zagra z drużyną Valencia CF na jej terenie.