• 5 .Sevilla FC (16 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Liga hiszpańska - 25. kolejka Primera Division: Levante UD - Real Madryt 1-0 (0-0)

22 lutego na Estadio Ciudad de Valencia w Walencji odbyło się starcie 25. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Levante i Realu. Mecz zakończył się zwycięstwem Levante 1-0. Na stadionie zasiadło 22 543 widzów.

25. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-22 21:00 | Stadion: Estadio Ciudad de Valencia | Widzów: 22543 | Arbiter: A. Hernández
Levante UD
Real Madryt
1
0
Morales 79'

Drużyna Realu (”Królewscy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergia Ramosa z Realu, a w 35. minucie Rogera Martíego z drużyny przeciwnej.

Kibice Realu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Viniciusa Juniora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Eden Hazard. W 67. minucie Roger Martí został zmieniony przez Melerę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Casemiro z ”Królewskich”. Była to 71. minuta pojedynku. W 73. minucie w jedenastce Realu doszło do zmiany. Lucas Vázquez wszedł za Isca.

Mimo że drużyna Levante nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 83 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Morales. Przy strzeleniu gola asystował Nikola Vukcevic.

W 80. minucie Morales został zmieniony przez Pabla Martíneza, co miało wzmocnić zespół Levante. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Modricia na Federica Valverdego. Po chwili trener Levante postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Sergio León, a murawę opuścił Borja Mayoral.

Casemiro71′
 79′ 80′ José Luis Morales Nogales
Toni Kroos
Nikola Vukcevic
Luka Modrić81′
35′ 67′ Roger Martí Salvador
Karim Benzema
88′ Borja Mayoral Moya
James Rodriguez
80′ Pablo Martínez Andrés
Federico Valverde81′
67′ Gonzalo Julián Melero Manzanares
Lucas Vázquez Iglesias73′
88′ Sergio León Limones
Vinicius Junior67′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.