• 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Liga hiszpańska - 25. kolejka Primera Division: Deportivo Alavés - Athletic Bilbao 2-1 (1-1)

23 lutego na Estadio de Mendizorroza w Vitorii-Gasteiz odbyło się starcie 25. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Alavésu i Athletic Bilbao. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Alavésu 2-1. Na stadionie zasiadło 15 749 widzów.

25. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-23 14:00 | Stadion: Estadio de Mendizorroza | Widzów: 15749 | Arbiter: A. Mateu Lahoz
Raul Garcia 17'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Athletic Bilbao wygrał aż 11 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Athletic Bilbao w 17. minucie spotkania, gdy Raul Garcia strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Yuri.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Athletic Bilbao: Capie w 20. i Unaiemu Núñezowi w 26. minucie.

Piłkarze Alavésu odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Pérez. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 31. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Alavésu wyszła w zmienionym składzie, za Martína Aguirregabirię wszedł Edgar Méndez. W 52. minucie sędzia przyznał kartkę Rodrigowi Ely'emu z drużyny gospodarzy.

Niedługo później trener Alavésu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Oliver Burke, a murawę opuścił Joselu. W 77. minucie Capa został zastąpiony przez Lekuego. Trener Athletic Bilbao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aduriza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Raul Garcia.

W 81. minucie Camarasa został zmieniony przez Pere'a Ponsa, co miało wzmocnić drużynę Alavésu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williamsa na Gaizkę Larrazabal. W 86. minucie kartką został ukarany Pere Pons, piłkarz gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Rodrigo Ely dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Lucas Pérez.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Unai Simón Mendibil
33′ 46′ Martín Aguirregabiria Padilla
Yeray Álvarez López
Rubén Duarte Sánchez
Yuri Berchiche Izeta
 90′ 52′ Rodrigo Ely
Ander Capa Rodríguez20′ 77′
Víctor Laguardia Cisneros
Íñigo Martínez Berridi32′
31′ Joaquín Navarro Jiménez
Unai Núñez Gestoso26′
81′ Víctor Camarasa Ferrando
Raul Garcia Escudero  17′ 80′
Manuel Alejandro García Sánchez
Daniel García Carrillo31′
Aleix Vidal
Mikel Vesga Arruti
 28′ (k.) Lucas Pérez Martínez
Iñaki Williams Arthuer85′
71′ José Luis Sanmartín Mato
Iker Muniain Goñi
Aritz Castro Pérez
Iago Herrerín Buisán
Lisandro Magallán
Íñigo Lekue Martínez77′
71′ Oliver Burke
Ibai Gomez Perez
Ljubomir Fejsa
Gaizka Larrazabal Goikoetxea85′
46′ Edgar Antonio Méndez Ortega
Unai López Cabrera
81′ 86′ Pere Pons Riera
Mikel San Jose
Borja Sainz Eguskiza
Aritz Aduriz80′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.