• 5 .Athletic Bilbao (8 pkt.)
  • 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (7 pkt.)
  • 8 .Real Club Deportivo Mallorca (7 pkt.)

Liga hiszpańska - 24. kolejka Primera Division: Villarreal CF - Levante UD 2-1 (1-0)

15 lutego na Estadio de la Cerámica odbył się pojedynek 24. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Villarreal CF i Levante. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Villarreal CF 2-1. Na stadionie stawiło się 17 224 widzów.

24. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-15 18:30 | Stadion: Estadio de la Cerámica | Widzów: 17224 | Arbiter: M. Melero López
Borja Mayoral 56'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 starć drużyna Villarreal CF wygrała 19 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Gerard Moreno dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Paco Alcácer.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Iborze z jedenastki gospodarzy. Była to 22. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Villarreal CF.

Drugą połowę zespół Villarreal CF rozpoczął w zmienionym składzie, za Iborrę wszedł André-Frank Zambo. W 53. minucie kartkę otrzymał Trigueros z Villarreal CF.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Borja Mayoral. Asystę przy golu zanotował Clerc.

Piłkarze Villarreal CF szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 61. minucie wynik ustalił Moi Gómez. Bramka padła po podaniu Gerarda Morena.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Rubénowi Peñie, zawodnikowi Villarreal CF. W 71. minucie za Borję Mayorala wszedł Morales. Chwilę później trener Villarreal CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Samuel Chukwueze, a murawę opuścił Paco Alcácer.

A kibice Levante nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sergia Leóna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nikola Vukcevic. W 89. minucie Clerc został zmieniony przez Toña, co miało wzmocnić drużynę Levante. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cazorlę na Paua Torresa. W 90. minucie sędzia przyznał kartkę Postigo z zespołu gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Rúben Miguel Nunes Vezo
90′ Santi Cazorla
Sergio Postigo Redondo90′
 61′ Moisés Gómez Bordonado
Enis Bardhi
22′ 46′ Vicente Iborra
Jose Campana
69′ Rubén Peña Jiménez
Rubén Rochina Naixes
53′ Manuel Trigueros Munoz
Nikola Vukcevic81′
 9′ Gerard Moreno Balaguero
Roger Martí Salvador
76′ Francisco Alcacer Garcia
Borja Mayoral Moya  56′ 71′
Andrés Eduardo Fernández Moreno
Jorge Ruiz Ojeda
90′ Pau Francisco Torres
Jorge Andújar Moreno Coke
Xavier Quintillà Guasch
Antonio García Aranda89′
76′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Bruno González Cabrera
Javier Ontiveros Parra
Pablo Martínez Andrés
46′ André-Frank Zambo Anguissa
José Luis Morales Nogales71′
Carlos Bacca
Sergio León Limones81′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.