• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 24. kolejka Primera Division: Valencia CF - Atletico 2-2 (1-2)

W meczu 24. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 14 lutego, zespół Valencia CF zremisował z Atletico 2-2 (1-2). Mecz na Estadio de Mestalla obejrzało 43 401 widzów.

24. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-14 21:00 | Stadion: Estadio de Mestalla | Widzów: 43401 | Arbiter: D. Medié Jiménez
T. Partey 43'

Drużyna Atletico bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico w 15. minucie spotkania, gdy Llorente zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Renanowi Lodiemu z zespołu gości. Była to 26. minuta spotkania.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gabriel Paulista. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Maximiliano Gómez.

Szybko po stracie gola drużyna Atletico znów objęła prowadzenie. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Thomas Partey.

W 53. minucie za Renana Lodiego wszedł Szime Vrsaljko. W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gabriela Paulistę z Valencia CF, a w 58. minucie Szime Vrsaljkę z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Valencia CF odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie wynik ustalił Geoffrey Kondogbia. W zdobyciu bramki pomógł Dani Parejo.

Chwilę później trener Valencia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Kevin Gameiro, a murawę opuścił Gonçalo Guedes. W następstwie utraty bramki trener Atletico postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Santiago Ariasa i na pole gry wprowadził napastnika Alvara Moratę, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Valencia CF: Eliaquimowi Mangali w 67. i Maximilianowi Gómezowi w 79. minucie.

W 76. minucie Koke został zmieniony przez Yannicka Carrasca, co miało wzmocnić jedenastkę Atletico. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Solera na Denisa Czeryszewa w 80. minucie oraz Gabriela Paulistę na Mouctara Diakhabego w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Jan Oblak
 40′ 55′ 90′ Gabriel Armando de Abreu
Santiago Arias66′
José Luis Gaya Pena
Felipe Augusto de Almeida Monteiro
67′ Eliaquim Mangala
Renan Augusto Lodi dos Santos26′ 53′
60′ Goncalo Guedes
Stefan Savić
 59′ Geoffrey Kondogbia
Victor Machin Perez Vitolo
Daniel Parejo
Jorge Resurrecion Merodio Koke76′
80′ Carlos Soler Barragán
Marcos Llorente Moreno  15′
Ferran Torres García
Thomas Teye Partey  43′
Daniel Wass
. Saul Niguez
79′ Maximiliano Gómez
Ángel Martín Correa
Cristian Rivero Sabater
Antonio Adan Garrido
Jaume Vicent Costa Jordá
José Gimenez
90′ Mouctar Diakhaby
Mario Hermoso Canseco
80′ Denis Czeryszew
Szime Vrsaljko53′ 58′
Kang-In Lee
Yannick Carrasco76′
60′ Kevin Gameiro
Thomas Lemar
Rubén Sobrino Pozuelo
Alvaro Morata66′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Atletico przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.