• 5 .Athletic Bilbao (8 pkt.)
  • 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (7 pkt.)
  • 8 .Real Club Deportivo Mallorca (7 pkt.)

Liga hiszpańska - 24. kolejka Primera Division: Granada CF - Real Valladolid CF 2-1 (0-0)

W spotkaniu 24. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 15 lutego, jedenastka Granada CF zwyciężyła z Realem Valladolid 2-1 (0-0). Mecz na Estadio Nuevo Los Cármenes obejrzało 15 813 widzów.

24. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-15 21:00 | Stadion: Estadio Nuevo Los Cármenes | Widzów: 15813 | Arbiter: J. Martínez Munuera
Sergi Guardiola 56'

Drużyna Realu Valladolid przed meczem zajmowała 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Granada CF wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Granada CF oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trener Granada CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Darwin Machís, a murawę opuścił Gil Dias.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Realu Valladolid w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Sergi Guardiola. Asystę zaliczył Raúl García.

W 61. minucie Víctor Díaz zastąpił Antonia Puertasa. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Granada CF doszło do zmiany. Fede Vico wszedł za Vadillo. A kibice Realu Valladolid nie mogli już doczekać się wprowadzenia Walda Rubia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Toni Suárez.

W 79. minucie w zespole Realu Valladolid doszło do zmiany. Míchel wszedł za Sergiego Guardiolę.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 25 minut, drużyna Granada CF doprowadziła do remisu. Gola strzelił Antonio Puertas. Przy zdobyciu bramki pomagał Darwin Machís.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Realu Valladolid doszło do zmiany. Antoñito wszedł za Óscara Plana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Granada CF w 90. minucie spotkania, gdy Carlos Fernandez strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Fede Vico.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jordi Masip
61′ Víctor David Díaz Miguel
Raúl García Carnero
16′ Dimitri Foulquier
Rubén Alcaraz Jiménez
53′ Gil Bastião Dias
Federico San Emeterio Díaz11′
Maxime Gonalons
Laureano Antonio Villa Suárez75′
Yangel Clemente Herrera Ravelo
Sergio Guardiola Navarro  56′ 79′
71′ Álvaro Vadillo Cifuentes
Enes Ünal
 90′ 31′ Carlos Fernandez
Javier Sánchez de Felipe
61′  81′ José Antonio Rodríguez Díaz
Miguel Angel Herrero Javaloyas79′
71′ Federico Vico Villegas
Sandro Ramirez
53′ Darwin Daniel Machís Marcano
Waldo Rubio Martín75′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.