• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 24. kolejka Primera Division: CD Leganés - Real Betis Balompié 0-0

16 lutego na Estadio Municipal de Butarque odbył się pojedynek 24. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Leganés i Realu Betis B. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 11 001 widzów.

24. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-16 14:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Widzów: 11001 | Arbiter: J. Estrada Fernández
CD Leganés
Real Betis Balompié
0
0

Drużyna Leganés przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów drużyna Realu Betis B wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Leganés zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Realu Betis B była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Real Betis B: Emersonowi w 26. i Guidowi Rodríguezowi w 36. minucie.

Drugą połowę zespół Realu Betis B rozpoczął w zmienionym składzie, za Emersona wszedł Barragán. Trener Realu Betis B postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Loren Morón, a murawę opuścił Guido Rodríguez.

W 55. minucie Kévin Rodrigues został zmieniony przez Óscara Rodrígueza. Trener Leganés postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Erasa i na pole gry wprowadził napastnika Bryana Gila. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 66. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 73. minucie Sanchez Joaquin został zmieniony przez Tello, co miało wzmocnić drużynę Realu Betis B. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Recia na Rogera Assalégo. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Borja Iglesias, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Minutę później arbiter przyznał żółtą kartkę Óscarowi Rodríguezowi z Leganés.

Emerson Aparecido Leite de Souza Junior26′ 46′
55′ Kévin Manuel Rodrigues
Aissa Mandi
Jonathan Cristian Silva
Alejandro Moreno Lopera
Dimitrios Siovas
Carles Aleña Castillo
55′ Javier Eraso Goñi
Sergio Canales
82′ José Luis García del Pozo
William Carvalho76′
74′ Ruben Salvador Perez Del Marmol
Sanchez Joaquin73′
66′ Martin Braithwaite Christensen
Guido Rodríguez36′ 46′
87′ Aitor Ruibal García
Sidnei Rechel da Silva Júnior
55′ 90′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Edgar González Estrada
Guido Marcelo Carrillo
Andres Guardado
82′ Roger Claver Djapone Assalé
Lorenzo Jesús Morón García46′
55′ 87′ Bryan Gil Salvatierra
Cristian Tello73′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Realu Betis B, a zawodnikom gospodarzy przyznał pięć żółtych.