• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 24. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - CA Osasuna 0-1 (0-1)

W starciu 24. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Athletic Bilbao przegrała z Osasuną 0-1 (0-1). Mecz na San Mamés Barria obejrzało 44 286 widzów.

24. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-16 18:30 | Stadion: San Mamés Barria | Widzów: 44286 | Arbiter: P. Fuertes
Athletic Bilbao
CA Osasuna
0
1
Oier 29'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków jedenastka Athletic Bilbao wygrała 17 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Athletic Bilbao próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 27. minucie kartkę otrzymał Unai Vencedor z jedenastki gospodarzy.

Jedynego gola meczu strzelił Oier dla zespołu Osasuny. Bramka padła w tej samej minucie. Między 30. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Osasuny.

Drugą połowę jedenastka Athletic Bilbao rozpoczęła w zmienionym składzie, za Asiera Villalibrego wszedł Oihan Sancet. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Osasuna: Enricowi Gallegowi w 48. i Darkowi Brašanacowi w 55. minucie.

Kibice Athletic Bilbao nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aduriza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Raul Garcia. W 74. minucie Unai Vencedor został zastąpiony przez Ibaiego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Athletic Bilbao: Íñigowi Martínezowi w 77. i Adurizowi w 80. minucie.

Niedługo później trener Osasuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Francisco Merida, a murawę opuścił Oier. W drugiej połowie nie padły bramki.

Aridane Hernández Umpiérrez
77′ Íñigo Martínez Berridi
Facundo Roncaglia38′
Unai Núñez Gestoso
Oier Sanjurjo Mate  29′ 39′ 90′
68′ Raul Garcia Escudero
Ignacio Vidal Miralles88′
27′ 74′ Unai Vencedor Paris
Darko Brašanac55′
Mikel Vesga Arruti
Inigo Perez Soto
46′ Asier Villalibre Molina
David García Zubiría88′
74′ Ibai Gomez Perez
Antonio Latorre Grueso
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Robert Ibáñez Castro
30′ Mikel San Jose
Francisco Perez Merida90′
46′ Oihan Sancet Tirapu
Roberto Torres Morales77′
68′ 80′ Aritz Aduriz
Marc Cardona Rovira

Przewaga jedenastki Athletic Bilbao w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Osasuny obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.