• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 23. kolejka Primera Division: Real Valladolid CF - Villarreal CF 1-1 (1-0)

8 lutego na Estadio Municipal José Zorrilla odbyło się starcie 23. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Realu Valladolid i Villarreal CF. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 17 547 widzów.

23. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-08 18:30 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Widzów: 17547 | Arbiter: A. Hernández
Real Valladolid CF
Villarreal CF
1
1
Rubén Alcaraz 15'
Gerard Moreno 54'

Drużyna Realu Valladolid przed meczem zajmowała 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Realu Valladolid wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Realu Valladolid otworzyli wynik. W 15. minucie Rubén Alcaraz dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sandro Ramírez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Raulowi Albiolowi z jedenastki gości. Była to 41. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Realu Valladolid.

Zespół Realu Valladolid długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 39 minut, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Gerard Moreno. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Iborra.

Między 58. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Realu Valladolid postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Pablo Hervías, a murawę opuścił Toni Suárez. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Rubénowi Peñie z Villarreal CF.

W 70. minucie za Sandra Ramíreza wszedł Miguel De la Fuente. A trener Villarreal CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Chukwueze'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Paco Alcácer. W 78. minucie arbiter ukarał kartką Raúla Garcíę, piłkarza gospodarzy.

W tej samej minucie Óscar Plano został zmieniony przez Hatema Ben Arfę, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Valladolid. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moi Gómez na Javiego Ontiverosa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Sergio Asenjo Andres
78′ Raúl García Carnero
Raul Albiol41′
Francisco Olivas Kiko
José Ramiro Funes Mori
58′ Javier Moyano Lujano
Gaspar Mario
Mohamed Salisu Abdul Karim
Santi Cazorla
 15′ Rubén Alcaraz Jiménez
Moisés Gómez Bordonado84′
Miguel Angel Herrero Javaloyas
Vicente Iborra60′
58′ 65′ Laureano Antonio Villa Suárez
Rubén Peña Jiménez70′
70′ Sandro Ramirez
Manuel Trigueros Munoz
Enes Ünal
Gerard Moreno Balaguero  54′
78′ Óscar Plano Pedreño
Xavier Quintillà Guasch
78′ Hatem Ben Arfa
Samuel Chimerenka Chukwueze72′
65′ Pablo Hervías Ruiz
Javier Ontiveros Parra84′
Federico San Emeterio Díaz
Carlos Bacca
70′ Miguel de la Fuente Escudero
Fernando Niño Rodríguez

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Villarreal CF w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.