• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 23. kolejka Primera Division: Levante UD - CD Leganés 2-0 (2-0)

W starciu 23. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 8 lutego, jedenastka Levante wygrała z Leganés 2-0 (2-0). Mecz na Estadio Ciudad de Valencia w Walencji obejrzało 17 110 widzów.

23. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-08 13:00 | Stadion: Estadio Ciudad de Valencia | Widzów: 17110 | Arbiter: J. González
Levante UD
CD Leganés
2
0
Rochina 20'
Roger Martí 28'

Drużyna Leganés przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków jedenastka Leganés wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levante w 20. minucie spotkania, gdy Rochina strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Enis Bardhi.

W 23. minucie kartką został ukarany Kenneth Omeruo, zawodnik gości.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Levante, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie wynik ustalił Roger Martí. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Toño.

W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nikolę Vukcevic z Levante, a w 42. minucie Bustinzę z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Leganés postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Aitor Ruibal, a murawę opuścił Roberto Rosales. W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kévina Rodriguesa z Leganés, a w 55. minucie Borję Mayorala z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie Guerrero zastąpił Rogera Assalégo. W 75. minucie Kenneth Omeruo został zmieniony przez Dimitriosa Siovasa, co miało wzmocnić zespół Leganés. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rogera Martíego na Morales'a. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Levante doszło do zmiany. Oscar Duarte wszedł za Rochinę.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Levante doszło do zmiany. Pablo Martínez wszedł za Borję Mayorala. W drugiej połowie nie padły gole.

José Luis García del Pozo
 20′ 87′ Rubén Rochina Naixes
Roque Mesa Quevedo
33′ Nikola Vukcevic
Óscar Rodríguez Arnaiz
55′ 90′ Borja Mayoral Moya
Miguel Ángel Guerrero Martín59′
 28′ 79′ Roger Martí Salvador
Martin Braithwaite Christensen
Jorge Ruiz Ojeda
Pablo Lombo Suárez
Jorge Andújar Moreno Coke
Dimitrios Siovas75′
87′ Oscar Duarte
Ibrahim Amadou
Bruno González Cabrera
Javier Eraso Goñi
90′ Pablo Martínez Andrés
Ruben Salvador Perez Del Marmol
79′ José Luis Morales Nogales
Roger Claver Djapone Assalé59′
Sergio León Limones
Aitor Ruibal García46′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Leganés przyznał trzy.