• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 23. kolejka Primera Division: Getafe CF - Valencia Club de Futbol 3-0 (0-0)

8 lutego na Coliseum Alfonso Pérez odbył się mecz 23. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Getafe CF i Valencia CF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Getafe CF 3-0. Na stadionie stawiło się 13 070 widzów.

23. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-08 16:00 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Widzów: 13070 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Getafe CF
Valencia Club de Futbol
3
0
Jorge Molina 58',67'
Mata 87'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą trzecia i piąta drużyna Primera Division.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania zespół Valencia CF wygrał 17 razy i zanotował 10 porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut zespół Getafe CF zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Valencia CF była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Allanowi Nyomowi z zespołu gospodarzy. Była to 24. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Getafe CF w 58. minucie spotkania, gdy Jorge Molina zdobył pierwszą bramkę. W 59. minucie Rodrigo został zmieniony przez Gonçala Guedesa.

Chwilę później trener Getafe CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Kenedy, a murawę opuścił Allan Nyom. Między 64. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Getafe CF, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył ponownie w 67. minucie Jorge Molina.

Kibice Valencia CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lee Kang-Ina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Carlos Soler. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mouctara Diakhabego z Valencia CF, a w 75. minucie Maura Arambarriego z drużyny przeciwnej. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alessandro Florenzi osłabiając tym samym drużynę Valencia CF.

W 80. minucie w zespole Getafe CF doszło do zmiany. Ángel wszedł za Jorge Molinę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Mata. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Ángel.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w drużynie Valencia CF za Maximiliana Gómeza wszedł Sobrino, a w zespole Getafe CF Nemanja Maksimović zmienił Timora. W doliczonej szóstej minucie meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Etxeicie z Getafe CF. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Mouctar Diakhaby71′
90′ Xabier Etxeita Gorritxategi
Alessandro Florenzi78′
24′ 61′ Allan Romeo Nyom
José Luis Gaya Pena
Mathías Olivera Miramontes
Geoffrey Kondogbia
64′ Damián Nicolás Suárez Suárez
Daniel Parejo
75′ Mauro Wilney Arambarri Rosa
Carlos Soler Barragán70′
89′ Nemanja Maksimović
Ferran Torres García64′
 87′ Jaime Mata Arnaiz
Moreno Machado Rodrigo59′
 58′, 67′ 80′ Jorge Molina Vidal
Maximiliano Gómez65′ 89′
Leandro Chichizola
Cristian Rivero Sabater
Erick Cathriel Cabaco Almada
Eliaquim Mangala
61′ Robert Kenedy Nunes do Nascimento
Thierry Rendall Correia
David Remeseiro Salgueiro
Vicente Esquerdo Santas
89′ David Timor Copoví
Goncalo Guedes59′
Brum Deyverson
Kang-In Lee70′
80′ Ángel Luis Rodríguez Díaz
Rubén Sobrino Pozuelo89′

Wyjątkowa nieporadność napastników Valencia CF była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Valencia CF, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.