• 5 .Villarreal CF (57 pkt.)
  • 6 .Getafe CF (54 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (54 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (51 pkt.)

Liga hiszpańska - 23. kolejka Primera Division: Deportivo Alavés - SD Eibar 2-1 (0-0)

W starciu 23. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Alavésu zwyciężył z Eibarem 2-1 (0-0). Mecz na Estadio de Mendizorroza w Vitorii-Gasteiz obejrzało 17 089 widzów.

23. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-07 21:00 | Stadion: Estadio de Mendizorroza | Widzów: 17089 | Arbiter: E. Prieto Iglesias
F. Orellana 83'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Alavésu zajmowała 15., natomiast zespół Eibaru - 16. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka Eibaru wygrała 17 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 35. minucie arbiter pokazał kartkę Aleiksowi Vidalowi, piłkarzowi gospodarzy.

Na drugą połowę zespół Alavésu wyszedł w zmienionym składzie, za Ljubomira Fejsę wszedł Lucas Pérez.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Alavésu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 46. minucie Lucas Pérez dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Joselu.

W 53. minucie kartkę dostał Pedro León z zespołu gości. W 57. minucie Pedro León został zastąpiony przez Charles'a.

Jedenastka Eibaru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Oliver Burke. Przy strzeleniu gola pomagał Aleix Vidal.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Alavésu doszło do zmiany. Edgar Méndez wszedł za Olivera Burke'a. W tej samej minucie trener Eibaru postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Pablo De Blasis, a murawę opuścił Bigas. W 74. minucie arbiter ukarał kartką Xima Navarra, piłkarza Alavésu.

Po chwili trener Alavésu postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Joselu wszedł Martín Aguirregabiria, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Eibaru doszło do zmiany. Takashi Inui wszedł za Sebastiana Cristoforę.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Fabian Orellana. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Takashi Inui.

W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manu Garcíę z Alavésu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Charles'a z drużyny przeciwnej. Jedenastce Eibaru zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Alavésu.

Esteban Rodrigo Burgos
74′ Joaquín Navarro Jiménez
José Ángel Valdés Díaz
 66′ 71′ Oliver Burke
Sebastian Cristoforo83′
Víctor Camarasa Ferrando
Papa Kouly Diop
46′ Ljubomir Fejsa
Eduardo Expósito Jaén
85′ Manuel Alejandro García Sánchez
Fabian Orellana  83′
35′ Aleix Vidal
Sanchez Gil Pedro Leon53′ 57′
83′ José Luis Sanmartín Mato
Sergio Enrich Ametller
Aritz Castro Pérez
Yoel Rodríguez Oterino
83′ Martín Aguirregabiria Padilla
Paulo André Rodrigues de Oliveira
Rodrigo Ely
Álvaro Tejero Sacristán
71′ Edgar Antonio Méndez Ortega
Pablo Ezequiel De Blasis71′
Pere Pons Riera
Gonzalo Escalante
Borja Sainz Eguskiza
Takashi Inui83′
46′  46′ Lucas Pérez Martínez
Charles Días Barbosa de Oliveira57′ 90′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.