• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 23. kolejka Primera Division: Atletico Madryt - Granada CF 1-0 (1-0)

W meczu 23. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 8 lutego, drużyna Atletico wygrała z Granada CF 1-0 (1-0). Mecz na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie obejrzało 54 113 widzów.

23. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-08 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 54113 | Arbiter: C. Soto Grado
Atletico Madryt
Granada CF
1
0
Á. Correa 6'

Zespół Atletico bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Ángel Correa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico, strzelając gola w szóstej minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Koke.

Między 26. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico.

W 59. minucie za Renana Lodiego wszedł Yannick Carrasco. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Granada CF: Antonio Puertas, Gil Dias, a na ich miejsce weszli Vadillo, Yangel Herrera.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico: Thomasowi Parteyowi w 68. i Szime Vrsaljce w 69. minucie. Trener Granada CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Fernandeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić José Martínez. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Domingosa Duartego z Granada CF, a w 86. minucie Vitolo z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Atletico postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Thomas Lemar, a murawę opuścił Koke. W tej samej minucie w zespole Atletico doszło do zmiany. Toni Moya wszedł za Vitolo. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Granada CF: Víctorowi Díazowi w 88. i Ismailowi Koybasiemu w 90. minucie.

Víctor David Díaz Miguel88′
59′ Renan Augusto Lodi dos Santos
Dimitri Foulquier36′
Stefan Savić
Ismail Koybasi90′
69′ Szime Vrsaljko
José Antonio Martínez Gil75′
86′ 87′ Victor Machin Perez Vitolo
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte84′
27′ 87′ Jorge Resurrecion Merodio Koke
Ramon Azeez
Marcos Llorente Moreno
Yan Brice Eteki
68′ Thomas Teye Partey
Yangel Clemente Herrera Ravelo26′ 59′
. Saul Niguez
Álvaro Vadillo Cifuentes59′
 6′ Ángel Martín Correa
Jesús Vallejo Lázaro
59′ Yannick Carrasco
Gil Bastião Dias59′
87′ Thomas Lemar
José Antonio Rodríguez Díaz59′
87′ Antonio Moya Vega
Carlos Fernandez75′
Ivan Šaponjić
Darwin Daniel Machís Marcano

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Atletico dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.