• 5 .Real Sociedad San Sebastián (41 pkt.)
  • 6 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 7 .Real Betis Balompié (36 pkt.)
  • 8 .Levante UD (32 pkt.)

Liga hiszpańska - 22. kolejka Primera Division: SD Eibar - Real Betis Balompié 1-1 (1-1)

2 lutego na Estadio Municipal de Ipurúa odbyło się starcie 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Eibaru i Realu Betis B. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Mecz obejrzało 6 564 widzów.

22. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-02 14:00 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Widzów: 6564 | Arbiter: J. Martínez Munuera
SD Eibar
Real Betis Balompié
1
1
F. Orellana 15'
N. Fekir 7'

Zespół Eibaru przed meczem zajmował 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Realu Betis B wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Betis B w siódmej minucie spotkania, gdy Nabil Fekir strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Canales.

W 14. minucie arbiter ukarał kartką Edgara Gonzáleza, zawodnika Realu Betis B.

Piłkarze Eibaru nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry wynik ustalił z rzutu karnego Fabian Orellana.

Między 18. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 68. minucie Álvaro Tejero został zastąpiony przez Arbillę. Trener Realu Betis B postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Sancheza Joaquina i na pole gry wprowadził napastnika Lorena Moróna, który w bieżącym sezonie ma na koncie już osiem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Eibaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Pablo De Blasis, a murawę opuścił Pedro León. W 82. minucie Edgar González został zmieniony przez Guida Rodrígueza, a za Borję Iglesias wszedł na boisko Tello, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Betis B. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Papę Diopa na Sebastiana Cristoforę. W drugiej połowie nie padły bramki.

Marc Bartra
33′ Esteban Rodrigo Burgos
Edgar González Estrada14′ 82′
68′ Álvaro Tejero Sacristán
Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
José Ángel Valdés Díaz
Aissa Mandi
84′ Papa Kouly Diop
Alejandro Moreno Lopera
Eduardo Expósito Jaén
Carles Aleña Castillo
Takashi Inui
Sergio Canales
 15′ (k.) 18′ Fabian Orellana
Sanchez Joaquin70′
75′ Sanchez Gil Pedro Leon
Borja Iglesias Quintas88′
Sergio Enrich Ametller
Nabil Fekir  7′
Yoel Rodríguez Oterino
Daniel Martín Fernández
68′ Anaitz Arbilla Zabala
Antonio Barragan22′
Paulo André Rodrigues de Oliveira
Sidnei Rechel da Silva Júnior
84′ Sebastian Cristoforo
Guido Rodríguez82′
75′ Pablo Ezequiel De Blasis
Diego Lainez Leyva
Charles Días Barbosa de Oliveira
Lorenzo Jesús Morón García70′
Enrique González Casín
Cristian Tello88′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.