• 5 .Valencia Club de Futbol (10 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (9 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (9 pkt.)

Liga hiszpańska - 22. kolejka Primera Division: RCD Mallorca - Real Valladolid 0-1 (0-0)

1 lutego na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbył się mecz 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami RCD Mallorca i Realu Valladolid. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Valladolid 1-0. Na stadionie zasiadło 13 644 widzów.

22. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-01 18:30 | Stadion: Iberostar Estadi | Widzów: 13644 | Arbiter: D. Medié Jiménez
Real Club Deportivo Mallorca
Real Valladolid CF
0
1
E. Ünal 56'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 17. i 16. jedenastka Primera Division.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze drużyna Realu Valladolid wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom RCD Mallorca.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie Raillo został zmieniony przez Xisca Camposa.

Wysiłki podejmowane przez zespół Realu Valladolid w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie Enes Ünal dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Sergi Guardiola.

Trener RCD Mallorca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Takefusę Kubę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Dani Rodríguez. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Toniego Suáreza z Realu Valladolid, a w 67. minucie Juana Hernándeza z drużyny przeciwnej. W 70. minucie w zespole RCD Mallorca doszło do zmiany. Alejandro Pozo wszedł za Joana Sastrego.

Chwilę później trener Realu Valladolid postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Pablo Hervías, a murawę opuścił Toni Suárez.

Plano
29′ Manuel Reina Rodríguez
Jordi Masip
Lumor Agbenyenu
Raúl García Carnero
49′ Antonio José Raíllo Arenas
Francisco Olivas Kiko
70′ Joan Sastre Vanrell
Javier Moyano Lujano
Martin Valjent
Mohamed Salisu Abdul Karim
Iddrisu Baba Mohammed
Rubén Alcaraz Jiménez
25′ 59′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Miguel Angel Herrero Javaloyas
Salvador Sevilla López
Laureano Antonio Villa Suárez66′ 72′
17′ Ante Budimir
Sergio Guardiola Navarro
67′ Juan Camilo Hernández Suárez
Enes Ünal  56′ 90′
Lago Junior Wakalibille
Óscar Plano Pedreño87′
Fabricio Martín Agosto Ramírez
Samuel Pérez Fariña
49′ Francisco Javier Campos Coll
Antonio Jesús Regal Angulo
Aleix Febas Pérez
Javier Sánchez de Felipe
59′ Takefusa Kubo
Pablo Hervías Ruiz72′
Marc Pedraza Sarto
Federico San Emeterio Díaz90′
70′ Alejandro Pozo Pozo
Sandro Ramirez
Abdón Prats Bastidas
Waldo Rubio Martín87′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Realu Valladolid przyznał jedną.