• 5 .Real Betis Balompié (18 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (18 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (17 pkt.)
  • 8 .Rayo Vallecano (16 pkt.)

Liga hiszpańska - 22. kolejka Primera Division: CD Leganés - Real Sociedad San Sebastián 2-1 (0-1)

2 lutego na Estadio Municipal de Butarque odbył się mecz 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Leganés i Realu Sociedad. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leganés 2-1. Spotkanie obejrzało 10 913 widzów.

22. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-02 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Widzów: 10913 | Arbiter: M. Melero López
A. Isak 20'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Leganés plącze się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to drużyna Realu Sociedad zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Leganés wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie kartką został ukarany Recio, piłkarz gospodarzy.

W tym czasie zawodnicy Realu Sociedad nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Isak. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Sangalli.

W 39. minucie kartkę dostał Zubeldía z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Realu Sociedad.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie Kenneth Omeruo wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Martina Braithwaitego.

W 57. minucie Sangalli zastąpił Martina Ødegaarda. Trener Leganés postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Erasa i na pole gry wprowadził napastnika Aitora Ruibala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener Realu Sociedad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Barrenetxea, a murawę opuścił Portu.

Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 71. minucie Alexander Isak został zmieniony przez Williana Joségo, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Sociedad. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kévina Rodriguesa na Guida Carrilla oraz Martina Braithwaitego na Óscara Rodrígueza.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry zwycięskiego gola dla zespołu gospodarzy strzelił Óscar Rodríguez.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Aritz Elustondo Irribaria
69′ Chidozie Collins Awaziem
Robin Le Normand
 49′ Kenneth Omeruo
Ignacio Monreal
72′ Kévin Manuel Rodrigues
Joseba Zaldúa Bengoetxea
Roberto José Rosales Altuve
Ander Guevara Lajo90′
80′ Jonathan Cristian Silva
Adnan Januzaj
58′ Javier Eraso Goñi
Luca Sangalli Fuentes57′
18′ José Luis García del Pozo
Igor Zubeldía Elorza39′
Roque Mesa Quevedo
Alexander Isak  20′ 71′
80′ Martin Braithwaite Christensen
Cristian Portugués Manzanera61′
Pablo Lombo Suárez
Andoni Zubiaurre Dorronsoro
80′  90′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Aihen Muñoz Capellán
Ruben Salvador Perez Del Marmol
Martin Ødegaard57′
72′ 78′ Guido Marcelo Carrillo
Martín Zubimendi Ibáñez
Bryan Gil Salvatierra
Ander Barrenetxea Muguruza61′
Miguel Ángel Guerrero Martín
Willian José da Silva71′ 89′
58′ Aitor Ruibal García
Mikel Oyarzabal Ugarte

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Leganés. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.