• 5 .Real Sociedad San Sebastián (41 pkt.)
  • 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

Liga hiszpańska - 22. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - Getafe CF 0-2 (0-1)

W meczu 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 2 lutego, zespół Athletic Bilbao przegrał z Getafe CF 0-2 (0-1). Mecz na San Mamés Barria obejrzało 40 408 widzów.

22. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-02-02 16:00 | Stadion: San Mamés Barria | Widzów: 40408 | Arbiter: Javier Alberola
Athletic Bilbao
Getafe CF
0
2
D. Suárez 36'
Mata 50'

Jedenastka Getafe CF bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Athletic Bilbao wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał kartką Deyversona, piłkarza Getafe CF.

Trzeba było trochę poczekać, aby Damián Suárez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Getafe CF, zdobywając bramkę w 36. minucie meczu. Asystę zanotował Deyverson.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Maurowi Arambarriemu z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Getafe CF.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Getafe CF w 50. minucie spotkania, gdy Mata strzelił z karnego drugiego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 54. minucie Deyverson został zastąpiony przez Jorge Molinę. Między 63. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener Athletic Bilbao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aduriza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Asier Villalibre.

W 68. minucie boisko opuścili piłkarze Athletic Bilbao: Capa, Ibai, a na ich miejsce weszli Lekue, Unai López. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Allana Nyoma z Getafe CF, a w 86. minucie Íñiga Martíneza z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Getafe CF postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Timor, a murawę opuścił Mata.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Getafe CF doszło do zmiany. Kenedy wszedł za Allana Nyoma. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Marc Cucurella Saseta
63′ Yuri Berchiche Izeta
Djené Dakonam Ortega
68′ Íñigo Lekue Martínez
Xabier Etxeita Gorritxategi
86′ Íñigo Martínez Berridi
Allan Romeo Nyom70′ 90′
Raul Garcia Escudero
Mathías Olivera Miramontes
Daniel García Carrillo
Damián Nicolás Suárez Suárez  36′ 67′
68′ Unai López Cabrera
Mauro Wilney Arambarri Rosa40′
67′ Asier Villalibre Molina
Leandro Chichizola
68′ Ander Capa Rodríguez
José Manuel Rodríguez Benito
Unai Núñez Gestoso
Robert Kenedy Nunes do Nascimento90′
68′ Ibai Gomez Perez
David Timor Copoví86′
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Jorge Molina Vidal54′
Mikel Vesga Arruti
Amath Ndiaye
67′ Aritz Aduriz
Ángel Luis Rodríguez Díaz

Przewaga zespołu Athletic Bilbao w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.