Liga hiszpańska - 21. kolejka Primera Division: Real Sociedad - RCD Mallorca 3-0 (0-0)

W meczu 21. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 26 stycznia, zespół Realu Sociedad zwyciężył z RCD Mallorca 3-0 (0-0). Mecz na Reale Arena w San Sebastianie obejrzało 29 785 widzów.

21. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-26 18:30 | Stadion: Reale Arena | Widzów: 29785 | Arbiter: S. Jaime Latre
Portu 81'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka RCD Mallorca znajduje się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół Realu Sociedad zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań jedenastka Realu Sociedad wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz trzy remisy.

Już w pierwszych minutach zespół Realu Sociedad próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Sociedad w 46. minucie spotkania, gdy Alexander Isak strzelił pierwszego gola. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Portu.

W 57. minucie w drużynie Realu Sociedad doszło do zmiany. Barrenetxea wszedł za Mikela Oyarzabala.

Niedługo później Barrenetxea wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Sociedad, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Portu.

W 59. minucie Febas został zmieniony przez Alejandra Poza. W 64. minucie kartkę dostał Martin Valjent, zawodnik gości. Kibice RCD Mallorca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Takefusę Kubę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Júnior Lago.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Realu Sociedad doszło do zmiany. Guevara wszedł za Mikela Merina. Chwilę później trener Realu Sociedad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Adnan Januzaj, a murawę opuścił Alexander Isak.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w 81. minucie spotkania, gdy Portu strzelił trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 83. minucie w drużynie RCD Mallorca doszło do zmiany. Abdón Prats wszedł za Ante Budimira. W doliczonej trzeciej minucie starcia kartkę dostał Lumor Agbenyenu z RCD Mallorca. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Aleix Febas Pérez59′
77′ Mikel Merino Zazón
Iddrisu Baba Mohammed
Igor Zubeldía Elorza
Daniel José Rodríguez Vázquez
 46′ 80′ Alexander Isak
Juan Camilo Hernández Suárez
57′ Mikel Oyarzabal Ugarte
Ante Budimir83′
 81′ Cristian Portugués Manzanera
Lago Junior Wakalibille71′
Andoni Zubiaurre Dorronsoro
Fabricio Martín Agosto Ramírez
Andoni Gorosabel Espinosa
Francisco Javier Campos Coll
77′ Ander Guevara Lajo
Joan Sastre Vanrell
80′ Adnan Januzaj
Takefusa Kubo71′
Luca Sangalli Fuentes
Marc Pedraza Sarto
57′  58′ Ander Barrenetxea Muguruza
Alejandro Pozo Pozo59′
Julen Lobete Cienfuegos
Abdón Prats Bastidas83′

Zespół Realu Sociedad był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka Realu Sociedad zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Realu Sociedad żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.