Liga hiszpańska - 21. kolejka Primera Division: Real Club Celta de Vigo - SD Eibar 0-0

W spotkaniu 21. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 26 stycznia, jedenastka Celta Vigo zremisowała z Eibarem 0-0. Mecz na Abanca-Balaídos obejrzało 15 593 widzów.

21. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-26 14:00 | Stadion: Abanca-Balaídos | Widzów: 15593 | Arbiter: J. González
Real Club Celta de Vigo
SD Eibar
0
0

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 18. i 16. drużyna Primera Division.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków jedenastka Celta Vigo wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo 10 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Celta Vigo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Eibaru była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie w zespole Eibaru doszło do zmiany. Sebastian Cristoforo wszedł za Sergia Álvareza. W 62. minucie za Pione'a Sisto wszedł Gabriel Fernández.

Jedyną kartkę w meczu dostał Iago Aspas z jedenastki gospodarzy. Była to 63. minuta starcia. Chwilę później trener Eibaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Pablo De Blasis, a murawę opuścił Takashi Inui. W 73. minucie Santi Mina został zmieniony przez Denisa Suareza, a za Kevina Vázqueza wszedł na boisko Hugo Mallo, co miało wzmocnić drużynę Celta Vigo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Leóna na Papę Diopa.

Pedro Bigas Rigo
75′ Kevin Vázquez Comesaña
Takashi Inui67′
73′ Santiago Mina Lorenzo
Fabian Orellana
63′ Iago Aspas
Sanchez Gil Pedro Leon75′
62′ Pione Sisto
Sergio Enrich Ametller
Sergio Álvarez Conde
Yoel Rodríguez Oterino
Joseph Aidoo
Paulo André Rodrigues de Oliveira
75′ Hugo Mallo Novegil
Sebastian Cristoforo52′
Filip Bradarić
Pablo Ezequiel De Blasis67′
Brais Méndez Portela
Papa Kouly Diop75′
73′ Denis Suarez
Charles Días Barbosa de Oliveira
62′ Gabriel Matías Fernández Leites
Enrique González Casín

Zespół Celta Vigo postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Celta Vigo przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.