Liga hiszpańska - 21. kolejka Primera Division: Getafe CF - Real Betis Balompié 1-0 (0-0)

W spotkaniu 21. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 26 stycznia, drużyna Getafe CF wygrała z Realem Betis B 1-0 (0-0). Mecz na Coliseum Alfonso Pérez obejrzało 10 056 widzów.

21. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-26 16:00 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Widzów: 10056 | Arbiter: E. Prieto Iglesias
Getafe CF
Real Betis Balompié
1
0
Ángel 89'

Drużyna Getafe CF bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna Realu Betis B wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie za Andresa Guardada wszedł Aleñà.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 48. a 63. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Realu Betis B i jedną drużynie przeciwnej. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Getafe CF doszło do zmiany. Deyverson wszedł za Jorge Molinę.

Po chwili trener Realu Betis B postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Tello, a murawę opuścił Nabil Fekir. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joela Roblesa z Realu Betis B, a w 74. minucie Etxeitę z drużyny przeciwnej. Trener Getafe CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ángela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Mata. Posunięcie trenera było słuszne. Ángela zdobył zwycięską bramkę w 89. minucie spotkania.

W 80. minucie Loren Morón został zmieniony przez Borję Iglesias, co miało wzmocnić zespół Realu Betis B. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Allana Nyoma na Oghenekara Etebę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Real Betis B: Aissie Mandi w 88. i Aleñie w 89. minucie.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Getafe CF zdobył z rzutu karnego Ángel. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Zouhair Feddal osłabiając tym samym drużynę gości.

Marc Bartra63′
74′ Xabier Etxeita Gorritxategi
Edgar González Estrada
85′ Allan Romeo Nyom
Andres Guardado34′
48′ Nemanja Maksimović
Sanchez Joaquin
75′ Jaime Mata Arnaiz
Lorenzo Jesús Morón García80′
65′ Jorge Molina Vidal
Nabil Fekir72′
Leandro Chichizola
Daniel Martín Fernández
85′ Oghenekaro Etebo
Zouhair Feddal Agharbi90′
David Remeseiro Salgueiro
Carles Aleña Castillo34′ 89′
David Timor Copoví
Alfonso Pedraza Sag
65′ Brum Deyverson
Guido Rodríguez
Amath Ndiaye
Borja Iglesias Quintas80′
75′  89′ (k.) Ángel Luis Rodríguez Díaz
Cristian Tello72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Getafe CF pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.