Liga hiszpańska - 21. kolejka Primera Division: Atletico Madryt - CD Leganés 0-0

W meczu 21. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 26 stycznia, drużyna Atletico zremisowała z Leganés 0-0. Mecz na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie obejrzało 52 334 widzów.

21. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-26 12:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 52334 | Arbiter: A. Mateu Lahoz
Atletico Madryt
CD Leganés
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Leganés przebywa na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół Atletico zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie żółtą kartkę dostał Chidozie Collins, zawodnik Leganés.

Trener Atletico postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Vitolo, a murawę opuścił Llorente. W 54. minucie żółtą kartkę otrzymał Eraso z drużyny gości.

Trener Leganés postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Erasa i na pole gry wprowadził napastnika Aitora Ruibala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po godzinie gry w zespole Atletico doszło do zmiany. Hector Herrera wszedł za Ángela Correę. W 76. minucie żółtą kartką został ukarany Pichu Cuéllar, piłkarz gości.

W 78. minucie za Kévina Rodriguesa wszedł Guido Carrillo. W 88. minucie Szime Vrsaljko został zmieniony przez Ivana Šaponjicia, co miało wzmocnić drużynę Atletico. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Braithwaitego na Óscara Rodrígueza. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Leganés: Roque Mesie w 89. minucie i Reciowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Minutę później czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Pichu Cuéllar, osłabiając zespół Leganés. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 76. minucie. W szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Stefanowi Saviciowi z Atletico.

Chidozie Collins Awaziem11′
90′ Stefan Savić
Kenneth Omeruo
88′ Szime Vrsaljko
Kévin Manuel Rodrigues78′
46′ Marcos Llorente Moreno
Roberto José Rosales Altuve
Thomas Teye Partey
Jonathan Cristian Silva
. Saul Niguez
Roque Mesa Quevedo89′
62′ Ángel Martín Correa
Marc Navarro Ceciliano
62′ Hector Herrera
Rodrigo Tarín Higón
Rodrigo Riquelme Reche
Óscar Rodríguez Arnaiz90′
46′ Victor Machin Perez Vitolo
Guido Marcelo Carrillo78′
88′ Ivan Šaponjić
Aitor Ruibal García61′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.