• 5 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (27 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (22 pkt.)

Liga hiszpańska - 20. kolejka Primera Division: Levante UD - Deportivo Alavés 0-1 (0-0)

W pojedynku 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 18 stycznia, zespół Levante przegrał z Alavésem 0-1 (0-0). Mecz na Estadio Ciudad de Valencia w Walencji obejrzało 16 848 widzów.

20. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-18 13:00 | Stadion: Estadio Ciudad de Valencia | Widzów: 16848 | Arbiter: S. Jaime Latre
Levante UD
Deportivo Alavés
0
1
Aleix Vidal 64'

Jedenastka Alavésu przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów jedenastka Levante wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rodriga Ely'ego z Alavésu, a w 42. minucie Melerę z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie Melero został zmieniony przez Enisa Bardhiego. A kibice Alavésu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Borję Sainza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Luis Rioja. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

Jedyną bramkę meczu zdobył Aleix Vidal dla drużyny Alavésu. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Joselu.

W następstwie utraty bramki trener Levante postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Morales'a i na pole gry wprowadził napastnika Hernâniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 67. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Alavésu i jedną drużynie przeciwnej. W 79. minucie Borja Mayoral został zmieniony przez Sergia Leóna, co miało wzmocnić zespół Levante. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleiksa Vidala na Pere'a Ponsa oraz Camarasę na Martína Aguirregabirię.

Fernando Pacheco Flores
87′ Erick Cathriel Cabaco Almada
Víctor Camarasa Ferrando89′ 89′
42′ 55′ Gonzalo Julián Melero Manzanares
Manuel Alejandro García Sánchez
66′ José Luis Morales Nogales
Aleix Vidal  64′ 82′
Nemanja Radoja
José Luis Sanmartín Mato
79′ Borja Mayoral Moya
Alberto Rodríguez Baró
55′ Enis Bardhi
Jorge Franco Alviz
Rubén Rochina Naixes
Ismael Gutiérrez Montilla
79′ Sergio León Limones
Pere Pons Riera82′
66′ Hernâni Jorge Santos Fortes
Borja Sainz Eguskiza64′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Alavésu, a w drugiej trzy. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.