• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 2. kolejka Primera Division: Villarreal CF - SD Eibar 2-1 (0-0)

19 września na Estadio de la Cerámica odbyło się spotkanie 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Villarreal CF i Eibaru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Villarreal CF 2-1.

2. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-09-19 16:00 | Stadion: Estadio de la Cerámica | Arbiter: Jorge Figueroa Vázquez
Kike 50'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Eibaru wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Recia z Eibaru, a w 39. minucie Francisa Coquelina z drużyny przeciwnej.

Niedługo po przerwie zespół gości objął prowadzenie. W 50. minucie bramkę zdobył Kike. Bramka padła po podaniu Edu Expósita.

W 58. minucie za Pedrazę wszedł Pervis Estupiñán. W tej samej minucie w drużynie Villarreal CF doszło do zmiany. Iborra wszedł za Francisa Coquelina.

Bramkarz Eibaru wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Gerard Moreno. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Samuel Chukwueze.

W 69. minucie w jedenastce Eibaru doszło do zmiany. Miguel Atienza wszedł za Pedro Leóna.

Niedługo później Paco Alcácer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarreal CF, strzelając kolejnego gola w 71. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Gerard Moreno.

Między 78. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Villarreal CF: Raul Albiol, Samuel Chukwueze, Paco Alcácer, na ich miejsce weszli: Sofian Chakla, Takefusa Kubo, Trigueros. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rafy, Recia, Kike'a zajęli: Kévin Rodrigues, Damian Kądzior, Sergi Enrich. Trener Eibaru postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Sergia Álvareza i na pole gry wprowadził napastnika Quique Gonzáleza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Marko Dmitrović
78′ Raul Albiol
Pedro Bigas Rigo
Pau Francisco Torres
Roberto Antonio Correa Silva
Gaspar Mario
Paulo André Rodrigues de Oliveira
85′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Luís Rafael Soares Alves83′
39′ 58′ Francis Coquelin
Sanchez Gil Pedro Leon69′
Moisés Gómez Bordonado
Takashi Inui
Daniel Parejo
Sergio Álvarez Díaz88′
58′ Alfonso Pedraza Sag
Eduardo Expósito Jaén
 63′ Gerard Moreno Balaguero
José Luis García del Pozo24′ 83′
 71′ 85′ Francisco Alcacer Garcia
Enrique García Martínez  50′ 83′
Gerónimo Rulli
Yoel Rodríguez Oterino
78′ Sofian Chakla
Esteban Rodrigo Burgos
Jaume Vicent Costa Jordá
José Antonio Martínez Gil
58′ Pervis Josué Estupiñán Tenorio
Kévin Manuel Rodrigues83′
José Ramiro Funes Mori
Álvaro Tejero Sacristán
Alejandro Baena Rodríguez
Miguel Ángel Atienza Villa69′
58′ Vicente Iborra
Damian Kądzior83′
85′ Takefusa Kubo
Unai Arietaleanizbeaskoa Bergara
Javier Ontiveros Parra
Sergio Enrich Ametller83′
85′ Manuel Trigueros Munoz
Enrique González Casín88′
Fernando Niño Rodríguez
Eñaut Mendiaren Berasategi
Daniel Raba Antolí
Yoshinori Muto

Jedenastka Eibaru zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.