• 6 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 2. kolejka Primera Division: SD Huesca - Cádiz CF 0-2 (0-1)

W meczu 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 20 września, zespół Hueski przegrał z Cádizem 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio El Alcoraz.

Jorge Pombo 83'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cádizu w 10. minucie spotkania, gdy Alvaro Negredo strzelił pierwszego gola.

W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jorge Pulida z Hueski, a w 29. minucie Calę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cádizu.

Na drugą połowę zespół Cádizu wyszedł w zmienionym składzie, za Jensa Jønssona, Calę weszli Yann Bodiger, Fali Jiménez. W 49. minucie arbiter ukarał kartką Davida Ferreira, zawodnika gospodarzy.

W 52. minucie Juan Carlos został zastąpiony przez Borję Garcíę. W 53. minucie w drużynie Hueski doszło do zmiany. Sergio Gómez wszedł za Rafę Mira. Trener Hueski postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Eugeniego Valderramę i na pole gry wprowadził napastnika Joaquína Muñoza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cádiz: Luisowi Espinowi w 58. i Jorge Pombowi w 63. minucie. Chwilę później trener Cádizu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego José Mariego. Na boisko wszedł Augusto Fernandez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie Alvaro Negredo został zmieniony przez Filipa Malbaszicia, a za Salviego wszedł na boisko Alejo, co miało wzmocnić zespół Cádizu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Ferreira na Daniego Escrichego.

W 76. minucie kartkę otrzymał Dimitrios Siovas z drużyny gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Cádizu, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem starcia wynik na 0-2 podwyższył Jorge Pombo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Filip Malbaszić.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Isaac Carcelén Valencia
16′ Jorge Pulido Mayoral
Luis Alfonso Espino García58′
76′ Dimitrios Siovas
Marcos Mauro López Gutiérrez
49′ 73′ David Ferreiro Quiroga
Jorge Marcos Pombo Escobar  83′ 63′
Pedro Mosquera Parada
Alejandro Fernández Iglesias
52′ Juan Carlos Real Ruiz
Jens Jønsson46′
53′ Eugeni Valderrama Domènech
José María Martín-Bejarano Serrano64′
53′ Rafael Mir Vicente
Carlos Akapo Martínez
52′ Borja García Freire
Marc Baró Ortiz
53′ Sergio Gómez Martín
Saturday Keigo Erimuya
Jaime Seoane Valenciano
Rafael Jiménez Jarque46′
73′ Daniel Escriche Romero
Iván Alejo Peralta81′
53′ Joaquín Muñoz Benavides
Yann Yves Laurent Bodiger46′

Augusto Fernandez64′

Anthony Rubén Lozano Colón

Filip Malbaszić69′

Alberto Perea Correoso

Przewaga zespołu Hueski w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Cádizu dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Cádizu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.