• 5 .FC Barcelona (7 pkt.)
  • 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Liga hiszpańska - 2. kolejka Primera Division: Real Betis Balompié - Real Valladolid CF 2-0 (2-0)

W starciu 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 20 września, zespół Realu Betis B wygrał z Realem Valladolid 2-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Benito Villamarín w Sewilli.

W. Carvalho 18'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków jedenastka Realu Betis B wygrała 19 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Betis B w 10. minucie spotkania, gdy Nabil Fekir zdobył z karnego pierwszą bramkę.

W 14. minucie za Javiego Moyana wszedł Luis Pérez.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Realu Betis B, strzelając kolejnego gola. W 18. minucie wynik na 2-0 podwyższył William Carvalho.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Nabilowi Fekirowi z Realu Betis B. Była to 30. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Od 46 minuty boisko opuścili zawodnicy Realu Betis B: Nabil Fekir, Borja Iglesias, Sanchez Joaquin, William Carvalho, na ich miejsce weszli: Tello, Arnaldo Sanabria, Juanmi, Paul Akouokou. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Míchela, Óscara Plana, Walda Rubia, Joaquína Fernándeza zajęli: Pablo Hervías, Kike Pérez, Shon Weissman, Javier Sánchez. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 58. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gospodarzy: Emersonowi i Guidowi Rodríguezowi.

Bruno González Cabrera
58′ Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
Miguel Angel Herrero Javaloyas46′
 18′ 90′ William Carvalho
Fabian Orellana
70′ Sanchez Joaquin
Federico San Emeterio Díaz
58′ Guido Rodríguez
Sergio Guardiola Navarro
70′ Borja Iglesias Quintas
Óscar Plano Pedreño46′
 10′ (k.) 30′ 59′ Nabil Fekir
Pablo Hervías Ruiz46′
90′ Paul Edgar Akouokou
Enrique Pérez Muñoz46′
70′ Juan Miguel Jiménez López
Oriol Rey Erenas
Diego Lainez Leyva
Luismi Sanchez
Aitor Ruibal García
Laureano Antonio Villa Suárez
70′ Arnaldo Antonio Sanabria Ayala
Shon Zalman Weissman46′
59′ Cristian Tello
José Luis Zalazar Martínez

Drużyna Realu Betis B zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Realu Valladolid żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Realu Valladolid wymieniła pięciu graczy.