• 5 .Cádiz CF (14 pkt.)
  • 6 .Granada CF (14 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (13 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (12 pkt.)

Liga hiszpańska - 2. kolejka Primera Division: Granada CF - Deportivo Alavés 2-1 (1-1)

20 września na Estadio Nuevo Los Cármenes odbyło się starcie 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Granada CF i Alavésu. Mecz zakończył się zwycięstwem Granada CF 2-1.

2. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-09-20 18:30 | Stadion: Estadio Nuevo Los Cármenes | Arbiter: C. Del Cerro Grande
Joselu 22'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Granada CF wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Granada CF w siódmej minucie spotkania, gdy Soldado strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Darwin Machís.

Jedenastka Alavésu nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 22. minucie gola wyrównującego strzelił Joselu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Alavés: Edgarowi Méndezowi w 24. i Rodrigowi Battaglii w 26. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Alavésu wyszedł w zmienionym składzie, za Abdallahiego Mahmouda, Rodriga Ely'ego weszli Rubén Duarte, Ximo Navarro. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Florian Lejeune z jedenastki gości. Była to 49. minuta spotkania.

W 64. minucie Antonio Puertas został zmieniony przez Ángela Montorę. W tej samej minucie Yangel Herrera został zmieniony przez Kenedego, co miało wzmocnić drużynę Granada CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Rioję na Borję Sainz.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 79. minucie Darwin Machís dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Chwilę później trener Granada CF postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Darwina Machísa wszedł Germán Sánchez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Granada CF utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Granada CF doszło do zmiany. Jorge Molina wszedł za Soldadę. W następstwie utraty bramki trener Alavésu postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Edgara Méndeza i na pole gry wprowadził napastnika Johna Guidettiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 90. minucie w zespole Granada CF doszło do zmiany. Víctor Díaz wszedł za Luisa Millę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Rodrigo Andrés Battaglia26′
64′ Yangel Clemente Herrera Ravelo
Edgar Antonio Méndez Ortega24′ 88′
90′ Luis Milla Manzanares
Pere Pons Riera
64′ José Antonio Rodríguez Díaz
José Luis Sanmartín Mato  22′
 7′ 84′ Roberto Soldado
Brum Deyverson
 79′ 84′ Darwin Daniel Machís Marcano
Luis Jesús Rioja González72′
Aarón Escandell Banacloche
Aritz Castro Pérez
90′ Víctor David Díaz Miguel
Antonio Sivera Salvá
Joaquín José Marín Ruiz
Martín Aguirregabiria Padilla
84′ Germán Sánchez Barahona
Rubén Duarte Sánchez46′
Ramon Azeez
Javier López Carballo
Yan Brice Eteki
Joaquín Navarro Jiménez46′
64′ Angel Montoro Sanchez
José Blanco López
64′ Robert Kenedy Nunes do Nascimento
Sergi García Pérez
Alberto Soro Álvarez
Borja Sainz Eguskiza72′
Federico Vico Villegas
John Guidetti88′
Antonio Cortés Heredia

84′ Jorge Molina Vidal

Jedenastka Granada CF zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Granada CF żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka Granada CF w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.