• 5 .Villarreal CF (33 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (30 pkt.)
  • 7 .Granada CF (28 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (26 pkt.)

Liga hiszpańska - 19. kolejka Primera Division: Sevilla Futbol Club - Athletic Bilbao 1-1 (0-1)

3 stycznia na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbyło się starcie 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Sevilla FC i Athletic Bilbao. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 38 014 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-03 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 38014 | Arbiter: J. González
Sevilla FC
Athletic Bilbao
1
1
Unai Núñez 60' (samob.)
Capa 15'

Jedenastka Sevilla FC bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki drużyna Sevilla FC wygrała 25 razy i zanotowała 16 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Athletic Bilbao nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie Capa dał prowadzenie swojej jedenastce. W zdobyciu bramki pomógł Íñigo Martínez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Daniel Carrico z Sevilla FC. Była to 31. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Athletic Bilbao.

Drugą połowę jedenastka Sevilla FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniela Carrica, Ólivera Torresa weszli Sergio, Luuk de Jong.

W 60. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Athletic Bilbao Unai Núñez. W 70. minucie Kenan Kodro zastąpił Asiera Villalibrego.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Capę z Athletic Bilbao, a w 77. minucie Lucasa Ocampos z drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Athletic Bilbao doszło do zmiany. Unai López wszedł za Williamsa. Po chwili trener Sevilla FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Franco Vázquez, a murawę opuścił Munir.

Między 84. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Unai Simón Mendibil
31′ 46′ Daniel Carrico
Íñigo Martínez Berridi87′
77′ Lucas Ariel Ocampos
Unai Núñez Gestoso 60′ (samob.) 85′
46′ Óliver Torres Munoz
Iñaki Williams Arthuer73′
82′ Munir El Haddadi
Kenan Kodro70′
Yassine Bounou
Iago Herrerín Buisán
46′ Sergio Escudero
Mikel Balenziaga Oruesagasti
Nemanja Gudelj
Íñigo Lekue Martínez
82′ Franco Damián Vázquez
Benat Extebarria
46′ Luuk de Jong
Ibai Gomez Perez
Bryan Gil Salvatierra
Unai López Cabrera73′ 84′
Javier Hernandez "Chicharito"
Asier Villalibre Molina70′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Sevilla FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.