• 5 .CA Osasuna (14 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (13 pkt.)
  • 7 .Athletic Bilbao (13 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (12 pkt.)

Liga hiszpańska - 19. kolejka Primera Division: Real Sociedad - Villarreal CF 1-2 (1-0)

5 stycznia na Reale Arena w San Sebastianie odbyło się spotkanie 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Realu Sociedad i Villarreal CF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Villarreal CF 2-1. Na stadionie zasiadło 31 486 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-05 14:00 | Stadion: Reale Arena | Widzów: 31486 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Cazorla 72'

Zespół Realu Sociedad bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 meczów drużyna Villarreal CF wygrała 16 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 14 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Realu Sociedad próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w 22. minucie spotkania, gdy Willian José strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Portu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Zubeldía z jedenastki gospodarzy. Była to 30. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Sociedad.

W 55. minucie arbiter przyznał kartkę Pauowi Torresowi z Villarreal CF. W 58. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Trigueros.

W 60. minucie Xavi Quintillà został zastąpiony przez Alberta Morena. W tej samej minucie w jedenastce Villarreal CF doszło do zmiany. Cazorla wszedł za Moiego Gómeza. W 61. minucie sędzia ukarał kartką Maria, piłkarza gości.

Chwilę później trener Realu Sociedad postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Zubeldíę wszedł Robin Le Normand, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. Między 66. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Realu Sociedad doszło do zmiany. Alexander Isak wszedł za Williana Joségo.

Niedługo później Cazorla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarreal CF, strzelając kolejnego gola w 72. minucie starcia. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Mario.

W 75. minucie w jedenastce Realu Sociedad doszło do zmiany. Adnan Januzaj wszedł za Guevarę. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Raulowi Albiolowi, piłkarzowi Villarreal CF. Chwilę później trener Villarreal CF postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Samuela Chukwueze'a. Na boisko wszedł Rubén Peña, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Real Sociedad: Adnanowi Januzajowi w 85. minucie i Portu w szóstej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Pau Francisco Torres55′
70′ Joseba Zaldúa Bengoetxea
Gaspar Mario61′
Martin Ødegaard
Xavier Quintillà Guasch60′
71′ 75′ Ander Guevara Lajo
Samuel Chimerenka Chukwueze82′
Mikel Merino Zazón
Moisés Gómez Bordonado60′
30′ 62′ Igor Zubeldía Elorza
Vicente Iborra
90′ Cristian Portugués Manzanera
Manuel Trigueros Munoz  58′ (k.)
 22′ 71′ Willian José da Silva
André-Frank Zambo Anguissa
Mikel Oyarzabal Ugarte
Gerard Moreno Balaguero
Miquel Angel Moya
Andrés Eduardo Fernández Moreno
62′ Robin Le Normand
Alberto Moreno60′ 66′
Aihen Muñoz Capellán
Santi Cazorla60′  72′
75′ 85′ Adnan Januzaj
Javier Ontiveros Parra
Luca Sangalli Fuentes
Rubén Peña Jiménez82′
Ander Barrenetxea Muguruza
Carlos Bacca
71′ Alexander Isak
Karl Brillant Toko Ekambi

Przewaga zespołu Realu Sociedad w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Realu Sociedad obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.