• 5 .Rayo Vallecano (19 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (19 pkt.)
  • 7 .Atletico Madryt (18 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (17 pkt.)

Liga hiszpańska - 19. kolejka Primera Division: Real Club Celta de Vigo - CA Osasuna 1-1 (0-0)

W meczu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 5 stycznia, jedenastka Celta Vigo zremisowała z Osasuną 1-1 (0-0). Mecz na Abanca-Balaídos obejrzało 11 983 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-05 21:00 | Stadion: Abanca-Balaídos | Widzów: 11983 | Arbiter: Guillermo Cuadra
Real Club Celta de Vigo
CA Osasuna
1
1
Santi Mina 75'
E. Ávila 83'

Zespół Celta Vigo przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Celta Vigo wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kevin Vázquez z drużyny gospodarzy. Była to 24. minuta spotkania.

Między 47. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Osasuny i jedną drużynie przeciwnej. Trener Celta Vigo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Pione'a Sisto. Na boisko wszedł Juan Hernández, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie Adrián został zastąpiony przez Roberta Ibáñeza.

Dopiero w drugiej połowie Santi Mina wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celta Vigo, strzelając gola w 75. minucie starcia. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Joseph Aidoo.

W 76. minucie arbiter pokazał kartkę Oierowi, zawodnikowi Osasuny. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Osasuny doszło do zmiany. Iñigo Pérez wszedł za Oiera. Trener Osasuny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juana Villara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Roberto Torres. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 82. minucie kartkę otrzymał Rafinha z Celta Vigo.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Osasuny w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Luis Ávila. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Pervis Estupiñán.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Brais Méndez, Gabriel Fernández, a na ich miejsce weszli Rafinha, Santi Mina. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Aridane Hernández Umpiérrez
24′ Kevin Vázquez Comesaña
Oier Sanjurjo Mate76′ 81′
62′ Francisco José Beltrán Peinado
Darko Brašanac52′
82′ 88′ Alcantara Rafinha
Rubén García Santos
Okay Yokuşlu
Jon Moncayola Tollar
Iago Aspas
Roberto Torres Morales81′
 75′ 88′ Santiago Mina Lorenzo
Luis Ezequiel Ávila  83′
70′ Pione Sisto
Robert Ibáñez Castro73′
88′ Brais Méndez Portela
Inigo Perez Soto81′
88′ Gabriel Matías Fernández Leites
Marc Cardona Rovira
70′ Juan Hernández García
Juan Villar Vázquez81′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.