• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 19. kolejka Primera Division: Granada CF - RCD Mallorca 1-0 (1-0)

5 stycznia na Estadio Nuevo Los Cármenes odbył się pojedynek 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Granada CF i RCD Mallorca. Starcie zakończyło się zwycięstwem Granada CF 1-0. Na stadionie zasiadło 16 428 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-05 12:00 | Stadion: Estadio Nuevo Los Cármenes | Widzów: 16428 | Arbiter: C. Soto Grado
Granada CF
Real Club Deportivo Mallorca
1
0
Ángel Montoro 24'

Drużyna RCD Mallorca przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Granada CF wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną bramkę meczu dla Granada CF zdobył Ángel Montoro w 24. minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Soldado.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Granada CF: Ángelowi Montorze w 40. i Víctorowi Díazowi w 44. minucie. Trener Granada CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ramona Azeeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ángel Montoro. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Granada CF.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Yanowi Etekiemu z Granada CF. W 59. minucie za Antonia Puertasa wszedł Dimitri Foulquier.

W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy RCD Mallorca: Febas, Lumor Agbenyenu, a na ich miejsce weszli Salva Sevilla, Aleksandar Sedlar. W 74. minucie w drużynie RCD Mallorca doszło do zmiany. Abdón Prats wszedł za Josepa Señégo. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Granada CF doszło do zmiany. Vadillo wszedł za Darwina Machísa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Manuel Reina Rodríguez
44′ Víctor David Díaz Miguel
Martin Valjent
53′ Yan Brice Eteki
Takefusa Kubo
 24′ 40′ 45′ Angel Montoro Sanchez
Daniel José Rodríguez Vázquez
59′ José Antonio Rodríguez Díaz
Josep Señé Escudero74′
78′ Roberto Soldado
Salvador Sevilla López62′
Carlos Fernandez
Juan Camilo Hernández Suárez
84′ Darwin Daniel Machís Marcano
Lago Junior Wakalibille
Aarón Escandell Banacloche
Fabricio Martín Agosto Ramírez
59′ Dimitri Foulquier
Pablo Chavarría
45′ 89′ Ramon Azeez
Abdón Prats Bastidas74′
84′ Álvaro Vadillo Cifuentes
Aleksandar Trajkovski

Drużyna Granada CF zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Granada CF obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.