• 5 .Real Betis Balompié (18 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (18 pkt.)
  • 7 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (16 pkt.)

Liga hiszpańska - 19. kolejka Primera Division: Getafe CF - Real Madryt 0-3 (0-1)

4 stycznia na Coliseum Alfonso Pérez odbyło się starcie 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Getafe CF i Realu. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu 3-0. Pojedynek obejrzało 15 426 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-01-04 16:00 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Widzów: 15426 | Arbiter: J. Munuera Montero
L. Modric 90'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się szósta i druga jedenastka Primera Division.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 34. minucie arbiter ukarał kartką Allana Nyoma, zawodnika Getafe CF.

W tej samej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Getafe CF David Soria. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Damián Suárez z Getafe CF.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu (”Królewscy”).

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Realu, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik na 0-2 podwyższył Raphael Varane. W zdobyciu bramki pomógł Toni Kroos.

W 60. minucie Fayçal Fajr zastąpił Jorge Molinę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Realu doszło do zmiany. Federico Valverde wszedł za Toniego Kroos. W tej samej minucie trener Realu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Vinicius Junior, a murawę opuścił Isco.

A kibice Getafe CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Portillo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Mata. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 81. minucie, w jedenastce Getafe CF za Allana Nyoma wszedł Amath Ndiaye, a w drużynie Realu Karim Benzema zmienił Lukę Jović. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Realu i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu w 90. minucie spotkania, gdy Luka Modrić zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Federico Valverde.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Real Madryt
34′ (samob.) David Soria
Ferland Mendy90′
34′ 81′ Allan Romeo Nyom
Raphael Varane  53′
39′ Damián Nicolás Suárez Suárez
Alarcon Suarez Isco71′
Mauro Wilney Arambarri Rosa
Casemiro
60′ Fayçal Fajr
Toni Kroos71′
Nemanja Maksimović
Luka Modrić  90′
80′ Jaime Mata Arnaiz
Álvaro Odriozola Arzallus
80′ 90′ Francisco Portillo Soler
Federico Valverde71′
David Timor Copoví
Luka Jović81′ 82′
60′ Jorge Molina Vidal
Rodrygo Silva de Goes
81′ Amath Ndiaye
Vinicius Junior71′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.