• 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Liga hiszpańska - 18. kolejka Primera Division: Villarreal CF - Getafe CF 1-0 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 21 grudnia, zespół Villarreal CF wygrał z Getafe CF 1-0 (0-0). Mecz na Estadio de la Cerámica obejrzało 14 829 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-21 18:30 | Stadion: Estadio de la Cerámica | Widzów: 14829 | Arbiter: S. Jaime Latre
Villarreal CF
Getafe CF
1
0
Moi Gómez 52'

Zespół Getafe CF bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków zespół Villarreal CF wygrał 17 razy i zanotował osiem porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Villarreal CF próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Triguerosa z Villarreal CF, a w 40. minucie Matę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Getafe CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Portillo wszedł Mathías Olivera. Trener Getafe CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ángel, a murawę opuścił Jorge Molina.

Jedyną bramkę meczu dla Villarreal CF zdobył Moi Gómez w 52. minucie. W 59. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mathíasowi Oliverze, piłkarzowi gości.

W 61. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mathías Olivera osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 59. minucie. W 68. minucie Trigueros został zastąpiony przez Cazorlę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Getafe CF doszło do zmiany. Fayçal Fajr wszedł za Allana Nyoma.

A trener Villarreal CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Karla Toko. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Samuel Chukwueze. Między 84. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 86. minucie w drużynie Villarreal CF doszło do zmiany. Javi Ontiveros wszedł za Gerarda Morena.

Allan Romeo Nyom76′
80′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Damián Nicolás Suárez Suárez89′
 52′ Moisés Gómez Bordonado
Mauro Wilney Arambarri Rosa
Vicente Iborra
Nemanja Maksimović
28′ 68′ Manuel Trigueros Munoz
Francisco Portillo Soler46′
André-Frank Zambo Anguissa
Jaime Mata Arnaiz40′
84′ 86′ Gerard Moreno Balaguero
Jorge Molina Vidal46′
Andrés Eduardo Fernández Moreno
Leandro Chichizola
José Ramiro Funes Mori
Vitorino Antunes
68′ Santi Cazorla
Xabier Etxeita Gorritxategi
Manuel Morlanes Ariño
Mathías Olivera Miramontes46′ 59′ 61′
86′ Javier Ontiveros Parra
Fayçal Fajr76′
Carlos Bacca
David Timor Copoví
80′ Karl Brillant Toko Ekambi
Ángel Luis Rodríguez Díaz46′ 84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.