Liga hiszpańska - 18. kolejka Primera Division: SD Eibar - Granada CF 3-0 (2-0)

W starciu 18. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 20 grudnia, drużyna Eibaru wygrała z Granada CF 3-0 (2-0). Mecz na Estadio Municipal de Ipurúa obejrzało 5 350 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-20 21:00 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Widzów: 5350 | Arbiter: P. Fuertes
T. Inui 87'

Jedenastka Eibaru przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Eibaru wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie kartkę dostał Maxime Gonalons, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eibaru w 21. minucie spotkania, gdy Sergi Enrich zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Gonzalo Escalante.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Eibaru, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kike. Przy zdobyciu bramki asystował Edu Expósito.

W 37. minucie Kike został zastąpiony przez Charles'a. W 45. minucie kartkę dostał Sergi Enrich z Eibaru. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gonzala Escalantego z Eibaru, a w 56. minucie Domingosa Duartego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Granada CF postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Darwin Machís, a murawę opuścił Vadillo.

W tej samej minucie w zespole Granada CF doszło do zmiany. Adrian Ramos wszedł za Carlosa Nevę. Niedługo później trener Eibaru postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Sergiego Enricha. Na boisko wszedł Quique González, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie Antonio Puertas został zmieniony przez Áleksa Martíneza, co miało wzmocnić drużynę Granada CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonzala Escalantego na Papę Diopa.

W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pedro Leóna z Eibaru, a w 80. minucie Yan Eteki z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Takashi Inui wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eibaru, strzelając kolejnego gola w 87. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Quique González.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte56′
55′ 84′ Gonzalo Escalante
Yan Brice Eteki80′
Eduardo Expósito Jaén
Maxime Gonalons17′
 87′ Takashi Inui
José Antonio Rodríguez Díaz76′
77′ Sanchez Gil Pedro Leon
Álvaro Vadillo Cifuentes56′
 26′ 37′ Enrique García Martínez
Roberto Soldado
 21′ 45′ 73′ Sergio Enrich Ametller
José Sánchez Martínez
84′ Papa Kouly Diop
Ramon Azeez
37′ Charles Días Barbosa de Oliveira
Darwin Daniel Machís Marcano56′
73′ Enrique González Casín
Adrian Ramos56′

Jedenastka Eibaru zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Granada CF otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.