• 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Liga hiszpańska - 18. kolejka Primera Division: Real Valladolid - Valencia CF 1-1 (0-0)

W meczu 18. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 21 grudnia, zespół Realu Valladolid zremisował z Valencia CF 1-1 (0-0). Mecz na Estadio Municipal José Zorrilla obejrzało 16 333 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-21 21:00 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Widzów: 16333 | Arbiter: V. Pizarro Gómez
Real Valladolid CF
Valencia Club de Futbol
1
1
Sergi Guardiola 83'
Manu Vallejo 90'

Drużyna Realu Valladolid przed meczem zajmowała 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Zespół Valencia CF wygrał aż 14 razy, zremisował 11, a przegrał tylko dziewięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Carlos Soler z jedenastki gości. Była to 34. minuta pojedynku.

W 60. minucie Sobrino został zastąpiony przez Denisa Czeryszewa. Po chwili trener Valencia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Manu Vallejo, a murawę opuścił Rodrigo. Manu Vallejo nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie w drużynie Realu Valladolid doszło do zmiany. Sergi Guardiola wszedł za Sandra Ramíreza. Trener Realu Valladolid postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Pabla Hervíasa i na pole gry wprowadził napastnika Óscara Plana, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 78. minucie w zespole Realu Valladolid doszło do zmiany. Anuar Tuhami wszedł za Toniego Suáreza.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Francisowi Coquelinowi z Valencia CF.

Dopiero pod koniec meczu Sergi Guardiola wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Valladolid, zdobywając bramkę w 83. minucie pojedynku. W 86. minucie w drużynie Valencia CF doszło do zmiany. Vicente Esquerdo wszedł za Carlosa Solera.

W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Daniego Pareję, piłkarza gości.

Jedenastka Valencia CF otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Manu Vallejo. Sytuację bramkową stworzył Ferrán Torres.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Daniel Parejo90′
71′ Pablo Hervías Ruiz
Carlos Soler Barragán34′ 86′
Federico San Emeterio Díaz
Ferran Torres García
78′ Laureano Antonio Villa Suárez
Daniel Wass
68′ Sandro Ramirez
Mouctar Diakhaby
78′ Anuar Mohamed Tuhami
Denis Czeryszew60′
Miguel de la Fuente Escudero
Vicente Esquerdo Santas86′
68′  83′ Sergio Guardiola Navarro
Geoffrey Kondogbia
71′ Óscar Plano Pedreño
Manuel Javier Vallejo Galván68′  90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał zawodników Realu Valladolid żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.